Zavrieť

Porady

DPN - REGRES

Vrátila som sa z dovolenky a na stole ma čakala maródka, na ktorej je vyznačené "Úraz zav. inou osobou" REGRES. Ide o nepracovný úraz. Ešte nikdy som nemala taký prípad. Čo treba odovzdať SP? Ako je to s výplatou náhrady príjmu za prvých 10 dní ? Aké tlačivá je povinný vyplniť zam-nec a zam-teľ ?
Poraďte, súrne! Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Pri nepracovnom úraze vypláca prvých 10 dní zamestnávateľ tak ako pri ostatných dávkach a po 10. dni odovzdáš DPH SP spolu s tlačivom "Potvrdenie zamestnávateľa..." a s tlačivom ktoré si vypíše zamestnanec "Hlásenie úazu na na účely nemocenského...". Žiadne iné povinnosti nemáš. Po skončení DPN odnesieš ukončenie.

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Vďaka za odpoveď. Konzultovala som to aj s SP. Máš pravdu. Dávku za prvých 10 dní mu vyplatím normálne, nekrátim ju. Ostatné rieši SP, ktorá si vyžiada aj výsledok vyšetrovania z polície. Ževraj regres si rieši sám v občiansko-právnom spore (ušlí zárobok, bolesné a pod.)? Nevie niekto ako je to s nárokom na dovolenku? Bude sa mu táto DPN zahŕňať do 100 dní, po ktorých sa už kráti nárok na RD o 1/12 ?
    Naposledy upravil milanr : 30.08.05 at 06:45

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    milanr
    Nevie niekto ako je to s nárokom na dovolenku? Bude sa mu táto DPN zahŕňať do 100 dní, po ktorých sa už kráti nárok na RD o 1/12 ?
    Bude sa mu počítať do 100 dní na krátenie dovolenky, pretože to nebol pracovný úraz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.