Zavrieť

Porady

Zalozenie zivnosti

Dobry den vsetkym! Dnes som objavila tuto super stranku, ktora sa mi teraz fakt hodi, lebo chcem zacat podnikat na zivnost a samozrejme, ze mam kopec otazok.....Tak dufam, ze mi niekto z Vas skusenejsich pomoze....
Prva a zakladna otazka je zalozenie zivnosti.
Chcela by som cez internet /cez internetovu stranku/ sprostredkuvat ubytovanie v hoteloch, penzionoch a chatach na Slovensku. Predstavujem si to tak, ze budem mat zmluvy s konkretnymi ubytovacimi zariadeniami a za sprostredkovanie klientov cez moju firmu mi bude vyplatena provizia z ceny ubytovania. To znamena, ze klient vyplati zalohu za ubytovanie mne /to bude vlastne dohodnuta provizia v hodnote dohodnutych percent z celej sumy ubytovania - moj zarobok/ a cely zbytok sumy vyplati priamo ubytovaciemu zariadeniu.
Chcem sa spytat, ci na takuto cinnost potrebujem zivnost ako cestovna kancelaria /kde by som potrebovala prax min. 3 roky v odbore - a tu nemam/, alebo sa da na tento ucel zalozit iba volna zivnost / ako sprostredkovanie predaja/.
Za rady a odpovede Vam vopred velmi dakujem a netrpezlivo cakam.
Naposledy upravil katka76 : 14.01.06 at 16:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Ja mam dobre skusenosti so zivnostenskym uradom. Vypisala som si ziadost o zivnostensky list, uviedla som vsetky predpokladane cinnosti mojimi slovami a pani na ZU mi potom presne poradila, ako ktore cinnosti upravit.
    Chcela by som sa opytať koľko praxe potrebujem na to aby som si založila volnu živnosť - učtovníctvo

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    zuzanapuchlova
    Chcela by som sa opytať koľko praxe potrebujem na to aby som si založila volnu živnosť - učtovníctvo
    Kedysi sa vyžadovala prax - pokial viem už sa to dlho nevyžaduje. Predsalen je to voľná živnosť. Preistotu sa spýtaj na ŽU ale pokial viem netreba žiadnu prax.
    biaaa
    Kedysi sa vyžadovala prax - pokial viem už sa to dlho nevyžaduje. Predsalen je to voľná živnosť. Preistotu sa spýtaj na ŽU ale pokial viem netreba žiadnu prax.

    dakujem veľmi pekne.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    biaaa
    Kedysi sa vyžadovala prax - pokial viem už sa to dlho nevyžaduje. Predsalen je to voľná živnosť. Preistotu sa spýtaj na ŽU ale pokial viem netreba žiadnu prax.
    Keďže je to voľná živnosť, žiadna prax sa nevyžaduje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.