Zavrieť

Porady

vklad podnikateľa

Poraďte mi prosim - neviem kde mam v JÚ zaúčtovať vklad podnikateľa, ide o príjmy nezahrňované do základe dane , ale patrí to do ostatných príjmov alebo úvery, pôžičky, dotácie.
A este niečo ako sa na vklad podnikateľa "pozerá" daňová kontrola??, ak mate s týmto skúsenosti.?
ďakujem a prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    vklad podnikateľa - príjem neovplyvňujúci základ dane. Odporúčam si dať členenie.

    pozri aj vyhľadávanie, napr.
    http://www.porada.sk/t22497-osobny-v...+podnikate%B5a
    Naposledy upravil lenkak : 02.02.07 at 10:29

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ipomoni
    A este niečo ako sa na vklad podnikateľa "pozerá" daňová kontrola??, ak mate s týmto skúsenosti.?
    ďakujem a prajem pekný deň.
    Vklad podnikateľa je normálna účtovná položka.Aj začínajúci podnikateľ začína svoje účtovníctvo položkou "vklad podnikateľa". Nikdy mi daňová kontrola nevytkla túto účtovnú položku.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja som to už použila aj počas podnikania,nie len na začiatku napr. pri nákupe HIM,tovaru atd. a nemali k tomu pripomienku.

    minka je offline (nepripojený) minka

    minka
    súhlasím s predchádzajúcim náyiorom,je to bežná položka/vklad na účet,resp do pokladne/,nezahrňovaná do daňového základu.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Poraďte mi prosim - neviem kde mam v JÚ zaúčtovať vklad podnikateľa, ide o príjmy nezahrňované do základe dane , ale patrí to do ostatných príjmov alebo úvery, pôžičky, dotácie.
    A este niečo ako sa na vklad podnikateľa "pozerá" daňová kontrola??, ak mate s týmto skúsenosti.?
    ďakujem a prajem pekný deň.

    Keby si vedela aké tam ja dávam cifry a nikdy mi nikto nič nepovedal.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    zuzana hlavata
    Poraďte mi prosim - neviem kde mam v JÚ zaúčtovať vklad podnikateľa, ide o príjmy nezahrňované do základe dane , ale patrí to do ostatných príjmov alebo úvery, pôžičky, dotácie.
    A este niečo ako sa na vklad podnikateľa "pozerá" daňová kontrola??, ak mate s týmto skúsenosti.?
    ďakujem a prajem pekný deň.

    Keby si vedela aké tam ja dávam cifry a nikdy mi nikto nič nepovedal.
    Veď ani nemá dôvod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.