Zavrieť

Porady

SZCO,sucastne zamestnanec a doma na materskej ake odvody,dane??,

Problem som troska popisala v inom mojom prispevku..teraz som prisla na nejake odpovede a chcem si to overit u Vas ,čo sa vyznaju v problematike.
Je možná taka kombinacia..som doma na Materskej ,tym padom evidovana u zamestnavatela,u kt. som robila pred tym. Teraz sa naskytla prilezitost si mozno jednorazovo, mozno prilezitosne zarobit ako podriadeny financny agent..-sprostredkovanie poistneho...Prisli mi papiere z firmy, cez kt. to mam robit.Upozornuju ma na splnenie si povinnosti regist na DU do 30 dni, ZP do 8 dni..zaplatenia dani z primu v marci..
Chcem si overit..co to pre mna znamena.????.len zaplatenie pripadnej dane z prijmu podla §6 zak .č. 595/2003 ak by som mala nejaky zarobok z provizie???
ZP-mam sa tam hlasit : ak som teraz poistenec ,za kt. plati poistne stat, potom co ked ma zmenia na SZCO alebo budem aj sucastne SZCO??? Lebo podla zakona 580/2004 som nasla, ze je mozna kombinacia zamestnanec,SZCO a poist statu §16 ods. 8 ..a ze platim rocne zuctovanie poistneho ak neprekrocim nejaku zarobenu sumu ale tu neviem odhalit aka to je .Mám to chápať tak ,ze ak nieco zarobim potom to vyuctujem v rocnom zuctovani a ak nezarobim nic za rok nemusim platit ZP nic???? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZCO,sucastne zamestnanec a doma na materskej ake odvody,dane??,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.