Zavrieť

Porady

mobil pre dieťa

oraďte mi nejaký dobrý (lacnejší) mobil pre 8r chlapca. Sľúbili sme mu na narodky, lebo "všetci spolužiaci! už majú ! Viete o nejakej aktuálnej akcii, čo sa oplatí? Akcia- telefon + nejaký malý paušál, alebo tak nejak. Manžel má orange a ja mám o2. Díkes
Usporiadat
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

keď máte v Orange, opýtajte sa tam, máte možnosť si vziať k svojmu paušálu ešte jednu SIM kartu, najnižší paušál je 3 Eur a medzi sebou
voláte zdarma a dostanete aj mobilný telefon ku karte.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

abcd.kates Pozri príspevok
Sľúbili sme mu na narodky, lebo "všetci spolužiaci! už majú !

O 10 rokov pôjde o kľúčiky, lebo všetci....?
5 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Paula - ak neodpovedáš na otázku tak sa prosím zdrž svojich komentárov.
Buď nemáš deti alebo si zatrpknutá voči mládeži ?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
VieraM Pozri príspevok
Paula - ak neodpovedáš na otázku tak sa prosím zdrž svojich komentárov.
Buď nemáš deti alebo si zatrpknutá voči mládeži ?
No ja deti mám, ale mobil si kúpili až za vlastné. Proti technike nie som, ale kupovať niečo len preto, že to majú spolužiaci a tomu prispôsobovať výber zariadeniami nepríde múdre ani dnes ani do budúcna vzhľadom na osobu dieťaťa. Takže ja som za to že nie paušál ale predplatené hovory aby som sa ja dovolal vždy a dieťa získalo pocit zodpovednosti za svoje konanie.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
alebo aj nie. Nie je to tak dávno keď sa v našom dome rozhodovalo o umiestnení pomarančovej antény. To bol odporcov, že sa budeme škvariť v mikrovlnke, bez znalostí o šírení rádiových vĺn.
Ale že ani okom tí istí nemihnú pri mobile pre dieťa.
Viem je iná doba, veď nakoniec sa to aj prejaví, či bude neskoro.... ktovie.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Ja nie som Sybila aby som odhalil všetko čo príde, len mi mi príde zarážajúce, že bez mobilu sa nedá prežiť a kto ho nemá v očakávanom image je mŕtvy. Možno príde čas keď naraz zistíme, že to čo je dnes nevyhnutné sa stane zbytočným, ale bodaj by som sa mýlil.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

abcd.kates Pozri príspevok
oraďte mi nejaký dobrý (lacnejší) mobil pre 8r chlapca. Sľúbili sme mu na narodky, lebo "všetci spolužiaci! už majú ! Viete o nejakej aktuálnej akcii, čo sa oplatí? Akcia- telefon + nejaký malý paušál, alebo tak nejak. Manžel má orange a ja mám o2. Díkes
A vlastne to nie je mimo témy... Dieťa by nemalo v 8 rokoch vydierať rodiča... Pre mňa bolo rozhodujúce kritérium, či syn ten mobil potrebuje, a nie, že ho majú spolužiaci... Pochopil. Dostal ho, keď prestal chodiť do družiny, aby sme sa v prípade potreby mohli skontaktovať. Mal 10 a pol roka... A čuduj sa svete, prežil to... Typ mobilu Ti neporadím - vo vianočnej akcii sme kúpil SIM kartu a kredit k tomu, mobil nedostal nový, lebo ten, čo k tomu dávali, vyzeral ako jednorazový kúsok plastu - tak zdedil po staršej sestre kvalitnejší... A tiež to prežil...

Dcéra mala k dispozícii mobil ako 8 ročná /požičali sme jej jeden/, keď bola náhle hospitalizovaná na infekčnom oddelení a nepustili nás k nej ani počas návštevných hodín. Mal vtedy dvojakú funkciu: praktickú, že sme mohli byť v kontakte a rehabilitačnú - veľmi sa mu tešila a pomohol jej vyzdravieť... Tiež ho dostala, lebo ho potrebovala...

Minule som videla snáď 8 mesačné bábo v kočíku, ktoré plakalo, lebo mu spadol hračkársky mobil... Jemu bolo tri-štyri, že je to mobil, plakalo kvôli tomu, že mu spadla nejaká vec,s ktoru sa hralo, ale čím rozmýšľajú tí rodičia , keď kupujú deťom takéto "závislácke" hračky...



VieraM

4 Hours Ago #17557 zadávateľ otázky sa pýta na mobil čo je vec - nie na výchovu detí

Treba si uvedomiť, že aj tento postoj ku kúpe mobilu je súčasťou výchovy...
Naposledy upravil Oliwa : 27.07.12 at 21:20
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

My sme kupili synovi (8 r.) ten uplne najlacnejsi Samsung, a vymakla som akciu v electroworld za 8 €
Jeho spoluziaci maju dotykove a este neviem ake...a na co? sak taky 8rocny sa nevie poriadne "postarat" o seba, nieto este o mobil. Nam sluzi len na to, ze ked maju kruzok, tak zavola, nech pridem ponho alebo ked je vonku, tak mi musi hlasit kde je/ide a naopak ja ho (syna) zhanam, ked treba ist domov.

kredit mu dobijam to minimum v O2...prevola-nema na volanie, tak si to sleduje a dava pozor
Naposledy upravil Erika686 : 28.07.12 at 06:38
1 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

O2 má program "Mojim trom", kde za 6 € mesačne je možné volať neobmedzene z tvojho mobilu na tri ďalšie čísla v O2. Ostatné výhody pri prechode na O2 treba doštudovať. Je tam ešte aj možnosť volať na tie tri čísla 3 mesiace zadarmo. Podmienky si v prípade záujmu tiež pozri. Ja osobne okrem tých troch čísiel volám minimálne a telefonovanie ma stojí cca 10 € mesačne. Telefóny tiež majú aj bez viazanosti. Možno ti to pomôže :-)
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Zadávateľ sa pýta na mobil dobrý pre dieťa. Ale čo je to dobrý mobil pre dieťa.
0 0
janka.sestra janka.sestra

janka.sestra je offline (nepripojený) janka.sestra

moj typ je samsung champ c 3300 stojí cca 65 eur, ale pausal je risk ze prevola vela, radsej kartu s kreditom v o2 maju akciu kartu zadarmo ,ak ma niekto kartu tiez v rodine, nech si dava pozor na vodu a aby mu nepadol do wc, a ked chce hry tak je dobre dokupit kartu, kde sa da nahrat vela audio rozprávok teraz su na stiahnutie krásne klasické rozprávky zo starých platní, narozprávané ceské aj slovenské, hudba, ..tento mobil ma dobrý zvuk a da sa pocuvat bez sluchatok, spolu povedzme na deke pri vode.
0 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Erika686 Pozri príspevok
My sme kupili synovi (8 r.) ten uplne najlacnejsi Samsung, a vymakla som akciu v electroworld za 8 €
Jeho spoluziaci maju dotykove a este neviem ake...a na co? sak taky 8rocny sa nevie poriadne "postarat" o seba, nieto este o mobil. Nam sluzi len na to, ze ked maju kruzok, tak zavola, nech pridem ponho alebo ked je vonku, tak mi musi hlasit kde je/ide a naopak ja ho (syna) zhanam, ked treba ist domov.kredit mu dobijam to minimum v O2...prevola-nema na volanie, tak si to sleduje a dava pozor
Presne kvôli tomuto ten mobil , aby som niekde v meste nemusela vysedávať a čakať ho, alebo hľadať a zháňať kde asi je a kedy príde. Je to hlavne z praktického dôvodu, a vôbec nie "vydieranie" ako sa tu niektorí do toho zahryzli :-!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

O.K.,lenže Ty si napísala v zadaní témy niečo iné:
abcd.kates Pozri príspevok
oraďte mi nejaký dobrý (lacnejší) mobil pre 8r chlapca. Sľúbili sme mu na narodky, lebo "všetci spolužiaci! už majú ! Viete o nejakej aktuálnej akcii, čo sa oplatí? Akcia- telefon + nejaký malý paušál, alebo tak nejak. Manžel má orange a ja mám o2. Díkes
A to je trošku /dosť / rozdiel...
Naposledy upravil Oliwa : 01.08.12 at 20:43
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Gapo Pozri príspevok
Zadávateľ sa pýta na mobil dobrý pre dieťa. Ale čo je to dobrý mobil pre dieťa.
Dobrý mobil pre dieťa je žiadny mobil...
Parafráza na Śtepánkúv reklamný slogan z básnikov na autopožičovňu: Jediný auto, které nezestárne, je to, které si nikdy nekoupíte...
Ako vôbec vyrástli celé generácie detí bez mobilov...?
1 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Oliwa Pozri príspevok
Dobrý mobil pre dieťa je žiadny mobil...
Parafráza na Śtepánkúv reklamný slogan z básnikov na autopožičovňu: Jediný auto, které nezestárne, je to, které si nikdy nekoupíte...
Ako vôbec vyrástli celé generácie detí bez mobilov...?
To akoby sme povedali...že prečo používame počítače keď celé generácie vyrástli bez nich....

Ale k téme: ja mám dcéru 9r. a má najlacnejší dotykový mobil samsung a k tomu kredit 7€ na 3 mesiace od O2, ak si ho minie do 3 mesiacov, tak netelefonuje, vždy jej ho ku koncu platnosti dobijeme.
Na jednej strane sme radi, že ju máme pod kontrolou a môže nám zavolať keď niečo potrebuje, na druhej strane sa musíme zmieriť s tým, že pokrok ide dopredu a určitým veciam sa nevyhneme. Snažíme sa aby mobil využívala rozumne a berie si ho so sebou len vtedy keď sa potrebujeme s ňou skontaktovať.
Moja generácia vyrastala bez mobilov ale keby vtedy boli, tak by sme ich určite mali ;-)
1 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Chceš mobil pre dieťa na zabezpečenie kontaktu s tebou alebo pre status dieťaťa v triede??? Ak pristúpiš na tuto hru, ubezpečujem ťa že nemá konca. Budeš meniť mobil každý rok ak nenaučíš byť dieťa nad vecou nemá to konca. Snobarina mládeže sa preniesla aj do tohoto segmentu a s mobilom ktorý spĺňa všetky požiadavky bežného užívateľa v nákupnej cene 20.-EUR bude na okraji triedy... O rok to bude za 450.-EUR, potom 650.-EUR . Ak ale na to maš je to len na tebe, hlavne neplať žiaden paušál !!! Ten je výhodný len pre operárorov. Argument že čím viac telefonuješ tým je to lacnejšie má v SR úspech. Kúp si u nás napríklad nie 1 liter mlieka denne ale 1000 litrov a tiež ti ho dám na jeden liter lacnejšie Že ich nepotrebuješ tolko denne? Nevadí, aj tak budú lacnejšie
0 0
rabek rabek

rabek je offline (nepripojený) rabek

Informacne technologie :-)
Podla mojho nazoru 8 rocne dieta nepotrebuje mobil . Ma ine povinnosti tj. skola atd .
PS: ked budu mat vsetci spoluziaci BMW tak si vezmete hypoteku a kupite mu ?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

rabek Pozri príspevok
Podla mojho nazoru 8 rocne dieta nepotrebuje mobil . Ma ine povinnosti tj. skola atd .
PS: ked budu mat vsetci spoluziaci BMW tak si vezmete hypoteku a kupite mu ?
Sorry, už som počula všeličo, ale BMW na hypotéku???
To s kým bankujete...?
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

1. Prvý mobil dieťa môže mať kľudne zdedený, nemusí dostať nový.
2. žiadny paušál, ale predplatenú kartu !!!

To druhé je, myslím, dôležitejšie.
0 0
rabek rabek

rabek je offline (nepripojený) rabek

Informacne technologie :-)
V dnesnej dobe je vsetko mozne . :-))) Vezmes tzv. "americku hypoteku" a kupis auto . :-))))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať