Zavrieť

Porady

jediný spoločník ?!

pekny den prajem .. mohla by som vas porposit o info ?!
ak je jedna s.r.o. 100% vlastnikom inej s.r.o., chape sa toto ako jediny spolocnik ?! vlastnik ma troch spolocnikom... v tej druhej s.r.o. ide o valne zhromazdenie alebo rozhodnutie jedineho spolocnika (ak sa bude napr. rozdelovat zisk) ?!?!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    m.lienka Pozri príspevok
    pekny den prajem .. mohla by som vas porposit o info ?!
    ak je jedna s.r.o. 100% vlastnikom inej s.r.o., chape sa toto ako jediny spolocnik ?! vlastnik ma troch spolocnikom... v tej druhej s.r.o. ide o valne zhromazdenie alebo rozhodnutie jedineho spolocnika (ak sa bude napr. rozdelovat zisk) ?!?!?
    Jediný spoločník je jediný spoločník a nezáleží, či je to FO alebo PO. Ide o Rozhodnutie jediného spoločníka.

    m.lienka je offline (nepripojený) m.lienka

    m.lienka
    predsa ma este nieco napada... ak bolo pri zalozeni s.r.o. prehlasenie spravcu vkladu o splateni ZI - ako penazny vklad, a ak sa teraz rozhodli po zapise do registra, ze to nebude penazne ale nepenazne-majetkom, je treba toto rozhodnutie znovu posielat na OR ?!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    m.lienka Pozri príspevok
    predsa ma este nieco napada... ak bolo pri zalozeni s.r.o. prehlasenie spravcu vkladu o splateni ZI - ako penazny vklad, a ak sa teraz rozhodli po zapise do registra, ze to nebude penazne ale nepenazne-majetkom, je treba toto rozhodnutie znovu posielat na OR ?!
    prehlasenie spravcu vkladu o splateni ZI - je záväzné, ak je táto formulácia správna, tak ZI BOLO SPLATENE.....a nedá sa na tom nič meniť. Alebo sa chcete priznať k podvodu?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    m.lienka Pozri príspevok
    predsa ma este nieco napada... ak bolo pri zalozeni s.r.o. prehlasenie spravcu vkladu o splateni ZI - ako penazny vklad, a ak sa teraz rozhodli po zapise do registra, ze to nebude penazne ale nepenazne-majetkom, je treba toto rozhodnutie znovu posielat na OR ?!
    Máš to nejaké popletené....... Ak raz správca prehlásil, že ZI je tvorené peňažnými vkladmi spoločníkov a bolo splatené, tak si to nemôžu dodatočne meniť na nepeňažný vklad...... Iba ak by išlo o zvýšenie ZI, a OR pritom vyžaduje znalecké posudky na hodnotu hnuteľných alebo nehnuteľných vecí, ktorými sa Zi navyšuje.......

    m.lienka je offline (nepripojený) m.lienka

    m.lienka
    dakujeme za usmernenie ... mozem tlmocit pravnikom co nam zakladali firmu .. a dali taketo infos...

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    m.lienka Pozri príspevok
    dakujeme za usmernenie ... mozem tlmocit pravnikom co nam zakladali firmu .. a dali taketo infos...

    Zlí právnici (alebo zle pochopené info z vašej strany...). Hľadaj lepších.....

    NONAME je offline (nepripojený) NONAME

    NONAME
    Dobrý deň,

    Zakladám s.r.o. ktorej jediným spoločníkom bude iná s.r.o., ktorá ma dvoch spoločníkov. Rád by som vedel kto podpisuje Zakladateľskú listinu novozaloženej s.r.o. Konatelia?
    Kecal som o tom s právničkou a tá mi tvrdí že stará s.r.o. ešte predtým musí urobiť valnú hromadu na ktorej rozhodne o založení novej spoločnosti v ktorej bude jediným spoločníkom. A že táto Valná hromada sa potom prikladá do OR.
    Má s tým niekto skúsenosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.