Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti a odmena

Poraďáci ahojte,

čítam články na Porade, ale predsa by som Vás poprosila o názor na konkrétnu situáciu:

Máme zamestnaných montérov na dohodu o pracovnej činnosti (montujú po celom Slovensku tieniacu techniku - siete proti hmyzu, žalúzie, rolety a pod.), Zaujíma ma:

1. Môžeme mať v dohode o pracovnej činnosti definovanú odmenu nie pevnou sumu na hodinu, ale podľa mzdového listu (odmena sa im vypočíta podľa toho, koľko tieniacej techniky namontovali za mesiac - toto množstvo sa im prenásobí sumou v EUR za 1 ks - v mzdovom liste montéra sú presne tieto čiastky definované, t.j. odmena za mesiac je rozdielna v jednotlivých mesiacoch).
2. Môžem k odmene z dohody vyplatiť ešte aj mimoriadnu odmenu (dozvedela som sa, že jednému montérovi bude vyplatená odmena vo výške 7000 EUR, za získanie veľkej zákazky pre našu firmu)
- je potrebné upraviť vyplatenie takejto odmeny písomne?
- ovplyvní táto odmena odvody z dohody?

Ďakujem moc za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Montéri na dohodu o pracovnej činnosti ? To naozaj odpracujú len 10 hod. týždenne, alebo výškou odmeny chceš niečo "zakryť" ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tinaho Pozri príspevok
    Poraďáci ahojte,

    čítam články na Porade, ale predsa by som Vás poprosila o názor na konkrétnu situáciu:

    Máme zamestnaných montérov na dohodu o pracovnej činnosti (montujú po celom Slovensku tieniacu techniku - siete proti hmyzu, žalúzie, rolety a pod.), Zaujíma ma:

    1. Môžeme mať v dohode o pracovnej činnosti definovanú odmenu nie pevnou sumu na hodinu, ale podľa mzdového listu (odmena sa im vypočíta podľa toho, koľko tieniacej techniky namontovali za mesiac - toto množstvo sa im prenásobí sumou v EUR za 1 ks - v mzdovom liste montéra sú presne tieto čiastky definované, t.j. odmena za mesiac je rozdielna v jednotlivých mesiacoch).
    Ok
    2. Môžem k odmene z dohody vyplatiť ešte aj mimoriadnu odmenu (dozvedela som sa, že jednému montérovi bude vyplatená odmena vo výške 7000 EUR, za získanie veľkej zákazky pre našu firmu)
    - je potrebné upraviť vyplatenie takejto odmeny písomne? Stačí dodatkom k dohode - ovplyvní táto odmena odvody z dohody? Ovplyvní, VZ odvodov do SP na G a ÚP bude vyšší.
    Ďakujem moc za rady
    ALe takáto práca by mala byť na PZ, tých hodín je určite viac. V texte.

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    Nie zakryť nič chcem, proste získal veľkú zákazku pre našu spoločnosť a so šéfom sa dohodli na odmene - neviem ako ju počítali, ani po tom nepátram. Dostala som od šéfa pokyn vyplatiť takúto odmenu a nie je v mojej kompetencii sa pýtať za čo.

    Chcel len radu, či je možné vyplatiť odmenu z dohody a aký to má vplyv na odvody.

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    Tento výkon práce nie je vhodný na uzatvorenie pracovnej zmluvy, pretože v zimných mesiacoch títo zamestnanci nemajú žiadne zákazky, takže nemajú ani žiaden príjem.

    Neviem aký iný druh zmluvy, by bol vhodný okrem dohody.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tinaho Pozri príspevok
    Tento výkon práce nie je vhodný na uzatvorenie pracovnej zmluvy, pretože v zimných mesiacoch títo zamestnanci nemajú žiadne zákazky, takže nemajú ani žiaden príjem.

    Neviem aký iný druh zmluvy, by bol vhodný okrem dohody.
    Tak len táto o PČ.

    Dohoda o pracovnej činnosti a odmena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.