Zavrieť

Porady

ksefty

Zdravim Vas, rozhodol som sa robit obchody s roznym tovarom, ale nebude to obchod v zmysle priestor atd., skratka nakup urciteho tovaru a nasledny predaj, ale nechcem sa orientovat len na 1 druh tovaru, budem zhanat tovar podla sezony v ktorej by bol po nom dopyt a tak.Skratka nie klasicky obchod kamenny, ale rozne ksefty.Otazka, potrebujem na to ZL?Musim si viest JU?Ako je to s odvodmi?MOC DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Matoxy
    Zdravim Vas, rozhodol som sa robit obchody s roznym tovarom, ale nebude to obchod v zmysle priestor atd., skratka nakup urciteho tovaru a nasledny predaj, ale nechcem sa orientovat len na 1 druh tovaru, budem zhanat tovar podla sezony v ktorej by bol po nom dopyt a tak.Skratka nie klasicky obchod kamenny, ale rozne ksefty.Otazka, potrebujem na to ZL?Musim si viest JU?Ako je to s odvodmi?MOC DAKUJEM
    Na takúto otázku je najrozumnejšie nereagovať, ale nedá mi. Živnostencký zákon pojem kšefty ešte nezakotvil, a tak nie je k čomu poradiť.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Asi si len zle formuloval otázku. Nebudú to kšefty ale ambulantný predaj tovaru bez zriadenia stálej prevádzky. Pravdaže môžeš obchodovať s rôznymi
    druhmi tovaru. Živnosť je nutná, lebo budeš predávať - musíš vystaviť doklad - a bez živnosti by tvoja provízia znamenala "neoprávnené obohacovanie sa".

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    bulnova
    Asi si len zle formuloval otázku. Nebudú to kšefty ale ambulantný predaj tovaru bez zriadenia stálej prevádzky. Pravdaže môžeš obchodovať s rôznymi
    druhmi tovaru. Živnosť je nutná, lebo budeš predávať - musíš vystaviť doklad - a bez živnosti by tvoja provízia znamenala "neoprávnené obohacovanie sa".
    To bude asi tým, že kšefty vnímame každý inak.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    bulnova
    Asi si len zle formuloval otázku. Nebudú to kšefty ale ambulantný predaj tovaru bez zriadenia stálej prevádzky. Pravdaže môžeš obchodovať s rôznymi
    druhmi tovaru. Živnosť je nutná, lebo budeš predávať - musíš vystaviť doklad - a bez živnosti by tvoja provízia znamenala "neoprávnené obohacovanie sa".
    No ja si myslím, že Matoxy nemá ani pomyslenie na nejaký ambulantný predaj. Skôr: tuto nakúpim - tamto popredám. Takže na takúto formu biznisu sa ťažko dávajú odpovede.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Ak ide o skutočné kšefty, súhlasím so Zdenkou a Danilou, no ak len Matoxy použil nesprávny výraz (veď sa zaujíma aj o odvody)a pýtal sa ako legálne predávať sezónny tovar, tak to podľa mňa ide o ambulantný predaj.

    Matoxy je offline (nepripojený) Matoxy

    Matoxy
    Kseft = obchod, zienky poznate pojem synonymum? Mal som na mysli kupu tovaru vo vacsom a nasledny predaj, nic viac nic menej, takze smer zivnostensky urad...Este zatial nie som politik, takze neopravnene obohacovanie nehrozi...

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Matoxy
    Kseft = obchod, zienky poznate pojem synonymum? Mal som na mysli kupu tovaru vo vacsom a nasledny predaj, nic viac nic menej, takze smer zivnostensky urad...Este zatial nie som politik, takze neopravnene obohacovanie nehrozi...
    No, vieš, keď tvoja prvá otázka bola, či potrebuješ ŽL, tak sa nám nečuduj, že sme tak zareagovali. No bez neho to určite nejde. Takže tvoja prvá cesta bude ozaj na živnostenský úrad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.