Zavrieť

Porady

Likvidacia s.r.o.

Dobry den, znova necnem tuto temu. Mam sro a chcel by som vstupit do likvidacie. Neviem si vsakporadit, ako by malo vyzerat rozhodnutie jedineho spolocnika o zruseni sro. Hladal som nejaky vzor,le nic som nensiel. Taktiez som zistil, ze nemam na obchodnom registry zmenenu adresu trvaleho pobytu. Obavam sa, ze bez zmeny trvaleho pobytu nic nevybavim.
Consultix Preco to nezveris niekomu, kto sa v tom vyzna? Poverit firmu, ktora sa tomu venuje je to najrozumnejsie. Usetris cas aj peniaze.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Adresu v OR si bol povinny zmenit v zakonnej lehote, inak mozes pocitat so sankciou.
    Rozhodnutie ma obsahovat okrem obligaornych udajov datum, ku ktoremu sa spolocnost zrusuje a zaroven menovanie likvidatora. V tomto pripade sa zo zakona vyzaduje osvedcenie podpisu pod rozhodnutim.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bibibo A podat zmenu trvaleho pobytu zaroven so zmenou nazvu spolocnosti ( pridat v likvidacii) asi nie je mozne. Je to tak ?
    Consultix V ramci jedneho navrhu mozes podat aj viac zmien. Takze aj zmenu nazvu s doplnenim dodatku "v likvidacii" a zaroven zosuladenie svojich udajov so skutkovym stavom.
    bibibo Takze, podam zmenu trvalehopobytu, prilozim vyhlasenie o zmene a zaroven v ramci toho navrhu bude aj likvidacia ku ktorej pridam zapisnicu z valneho zhromaydenia. Som myslel, ze podanie zapisu na likvidaciu robi likvidator a podanie zmeny pobytu robi konatel.
    Consultix Navrh na zapis podava osoba, ktora je sposobila konat za spolocnost. Ak spolocnostuz vstupila do likvidacie, tak navrh podava likvidator. Ten moze podat navrh aj na zmenu adresy pobytu. Ak si jediny spolocnik, je to rozhodnutie jedineho spolocnika, nie VZ.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.