Zavrieť

Porady

Stavebny postup? Co sa moze/ nemoze....

Dobry den, chystame sa stavat na jar a mame nejasno v tom co vsetko sa moze spravit do a pocas zimy. Ked sa zacne skoro na jar tak hruba stavba bude hotova (ak pocasie dovoli) za 3-4 mesiace. Viem,ze musime nechat stavbu vymrznut aby sa usadila- tyka sa toto len toho aby sa nedavali omietky? Moze sa robit voda, elektrika, kurenie, podlaha,,,atd? Radi by sme dom dokoncili hned po zime, preto chceme toho co najviac stihnut kym dom prezimuje, mozno nieco spravit aj cez zimu ak sa da. Dakujem
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

K tomu napíšem len toľko.Zima a mokré procesy nejdú k sebe.Zima sa myslí aj menej ako 5°C,nie len ročné obdobie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

Viem ze je to o inom ale u nas v meste stavali cely obchodny dom LIDL pocas zimy. Aj v tych najvacsich mrazoch pracovali. Na konci leta zacali stahovat ornicu, tlct piloty do zeme a zaklady boli hotove po dusickach. Nasledovali obvodove mury a strechu davali ked nesnezilo Nakladiaky zrovnavali zem pocas dni ked nebolo tak zima a aby ich rano nastartovali parkovali priamo na miestach kde su teraz regale s tovarom. Co som sa cudoval tak aj omietky robili pocas zimnych dni niekedy vo februari. Lesenie mali postavene asi tak na 10-15m a stale zakryte plachtou. Takto u nas pocas jesene a zimy postavili cely obchodak, denne som sa dival na jeho vystavbu a neveril som vlastnym ociam. Na jar ho slavnostne otvorili.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

pri špeciálnych prostriedkoch (vykorovacie zariadenia, urýchlovače a chemie ori mrazoch) sa dá skoro všetko. Záleží to ale od financií
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Erik2k hlavne sa obrň trpezlivosťou. Ušetríš si sklamanie. Ani zďaleka nevyjde všetko tak, ako si napíšeš na papier. Tí čo postavili vedia o čom píšem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
andiablo Pozri príspevok
pri špeciálnych prostriedkoch (vykorovacie zariadenia, urýchlovače a chemie ori mrazoch) sa dá skoro všetko. Záleží to ale od financií
Mýlite sa.Nejde to do financí.Na jednej strane je síce treba zaplatiť vykurovanie objektu na druhej raz toľko financií ušetríte na mzdách,ktoré sú v porovnaní zo sezónou niekedy tretinové.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
MĂ˝lite sa.Nejde to do financĂ*.Na jednej strane je sĂ*ce treba zaplatiĹĽ vykurovanie objektu na druhej raz toÄžko financiĂ* uĹĄetrĂ*te na mzdĂĄch,ktorĂŠ sĂş v porovnanĂ* zo sezĂłnou niekedy tretinovĂŠ.
zaujimava myslienka, chcel "suhlasit" s andiablom, ale Vas nazor sa mi vazne pozdava.
cez sezonu je problem zohnat dobreho odbornika, cez zimu by to malo byt lahsie
0 0
erik2k erik2k

erik2k je offline (nepripojený) erik2k

dakujem za prispevky...takze sa da vsetko okrem omietok? co potery s podlahovkou?...neviem ci sa davaju najprv potery ci omietky, alebo je to jedno... Kurit o jednu zimu viac (aj ked tam nebyvame) by nam nevadilo, ak sa to da...
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Ferdosondo Pozri príspevok
Erik2k hlavne sa obrň trpezlivosťou. Ušetríš si sklamanie. Ani zďaleka nevyjde všetko tak, ako si napíšeš na papier. Tí čo postavili vedia o čom píšem.
čas x2, peniaze x1,5
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
erik2k Pozri príspevok
dakujem za prispevky...takze sa da vsetko okrem omietok? co potery s podlahovkou?...neviem ci sa davaju najprv potery ci omietky, alebo je to jedno... Kurit o jednu zimu viac (aj ked tam nebyvame) by nam nevadilo, ak sa to da...
Dá sa urobiť všetko.Vždy to stavebné firmy robili tak že postavili dom uzatvorili a cez zimu robili vnútorné práce,omietky,potery.Vyložene neodporúčam postaviť dom na jeseň z porovitých materiálov Ytong a pod a cez zimu ich omietať.Poter môžete urobiť.
0 0
erik2k erik2k

erik2k je offline (nepripojený) erik2k

stavat sa zacne skoro na jar, pocitam,ze do konca jula bude hruba stavba hotova...je to obycajny bungalov, nic zlozite...

za ako dlho sa vypari vlhkost z ytongu? aby som vedel ako dlho pockat kym sa zacne omietat?

robia sa najprv potery alebo omietky??? alebo je to jedno..?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

moj plan je najskor robit poter
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Lepsie je asi robit skor omietky, az potom poter, lebo omietka sa tazsie bude robit pri poteri. Ak to nebudes robit Ty, tak Ti to moze byt jedno.
0 0
erik2k erik2k

erik2k je offline (nepripojený) erik2k

ja to robit nebudem...chcem aby robili co sa da, aby sa na nic necakalo
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

neposkodis pocas omietok hydroizolaciu?
0 0
erik2k erik2k

erik2k je offline (nepripojený) erik2k

preco ci neposkodi hydroizolaciu? nechapem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ytong by mal podľa odporúčaní výrobcu schnúť 1 rok pred zhotovením vnútorných omietok.Fasáda by sa mala robiť po dvoch rokoch.
1 0
erik2k erik2k

erik2k je offline (nepripojený) erik2k

no rok na vnutorne a dva na fasadu sa mi zda dlho...to aj niekto dodrziava tieto odporucania?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
erik2k Pozri príspevok
no rok na vnutorne a dva na fasadu sa mi zda dlho...to aj niekto dodrziava tieto odporucania?
Potom sa všetci čudujú, že im vlhnú a plesnivejú steny.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

My sme stavali nasledovne z ytongu.

Marec ´08 - pripojky
April/Jun ´08 - zaklady s platnou
Jul-August ´08- mury
September ´08 - veniec
Oktober/November ´08 - strecha
Januar ´09 - Okna
Februar ´09 - priprava na poter, izolacie a rozvody
Marec ´09 - poter
April/Jun´09- kachlicky,dlazby a omietky vo vnutri
Jul/August ´09 - malovanie, plavajuce a tak.
September ´09 - nastahovanie

doteraz nemame vonkajsie omietky a v podstate to domu ani nevadi. Vlhkost sa drzi vsade konstantna 50-60% len v zime, ked sa kuri vyslovene vela v krbe, tak je na urovni 20-30%. Kupelna ma okrem teda casu, ked sa kupe tiez stale rovnaku vlhkost ako cely dom. Zateplovat uz urcite nebudem. To ze nie je omietnute ma netrapil, lebo podla stranky vyrobcu je nasiakavost nizka a asi ma aj pravdu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mladymuz Pozri príspevok
My sme stavali nasledovne z ytongu.

Marec ´08 - pripojky
April/Jun ´08 - zaklady s platnou
Jul-August ´08- mury
September ´08 - veniec
Oktober/November ´08 - strecha
Januar ´09 - Okna
Februar ´09 - priprava na poter, izolacie a rozvody
Marec ´09 - poter
April/Jun´09- kachlicky,dlazby a omietky vo vnutri
Jul/August ´09 - malovanie, plavajuce a tak.
September ´09 - nastahovanie

doteraz nemame vonkajsie omietky a v podstate to domu ani nevadi. Vlhkost sa drzi vsade konstantna 50-60% len v zime, ked sa kuri vyslovene vela v krbe, tak je na urovni 20-30%. Kupelna ma okrem teda casu, ked sa kupe tiez stale rovnaku vlhkost ako cely dom. Zateplovat uz urcite nebudem. To ze nie je omietnute ma netrapil, lebo podla stranky vyrobcu je nasiakavost nizka a asi ma aj pravdu.
Pravda je že nasiakavosť Ytongu je veľmi nízka.Problém je zabudovaná vlhkosť z výroby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať