Zavrieť

Porady

Ako opraviť brizolit

Čo by ste mi poradili za materiál na opravu - doplnenie opadnutých a poškodených vlhkom, častí brizolitu na staršom dome, aby to dobre vyzeralo? Ďakujem za všetky názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

    Zypsik
    Podla mne jedina dobra rada - nahodit novu omietku. Cokolvek ine bude vyzerat ako zaplata.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Brizolit sa nedá opraviť . tak aby nebolo vydieť opravované miesto.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    mhm zrejme máš 220870 pravdu, cca pred 10 rokmi som to poplátal omietkou z hrubšieho piesku, poškrabkal a tak, ale bolo to trochu vidno. Teraz je tých popukaných častí trocha viac +okolo vloženého el. rozvádzača. Skúsim pod to dať tú zmes čo nasáva vlhkosť (čítal som o nej na Porade) a znova sa s tým pohrať, vyškrabávať. Ako maľovku plánujem Barlet (ak sa ešte vyrába??) lebo niečo také. Budem mať pokoj na nejakých 8-10 rokov ? Mal by som to niekedyzatepľovať...
    Ďakujem pekne za rady.
    Naposledy upravil petmar : 14.05.08 at 21:09

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Nehovoríš síce či je to brizolit prírodný alebo umelý, ale je to jedno. Všetko sa dá urobiť ak človek chce. Dnes predávajú už urobený brizolit, no a keď sa s tým trochu pohráš a pridáš tam sivú farbu, aby vyzeral staršie tak to časom ani Ty nebudeš rozoznať kde to bolo. Neboj sa ale rob, držím palce.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    legolas Pozri príspevok
    Nehovoríš síce či je to brizolit prírodný alebo umelý, ale je to jedno. Všetko sa dá urobiť ak človek chce. Dnes predávajú už urobený brizolit, no a keď sa s tým trochu pohráš a pridáš tam sivú farbu, aby vyzeral staršie tak to časom ani Ty nebudeš rozoznať kde to bolo. Neboj sa ale rob, držím palce.
    Toto mi dobre padlo. Nevedel som o hotovom brizolite. Keby ešte si sem hodil alebo niekto kto vie bližší názov. A aký je na dome - to neviem pomenovať, bol tu skôr ako ja .. teraz je už aspoň 2-krát natretý na bielo.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    petmar Pozri príspevok
    Toto mi dobre padlo. Nevedel som o hotovom brizolite. Keby ešte si sem hodil alebo niekto kto vie bližší názov. A aký je na dome - to neviem pomenovať, bol tu skôr ako ja .. teraz je už aspoň 2-krát natretý na bielo.

    Je to veľmi jednoduché, pôjdeš do Baumaxu alebo kde sa predávajú hotové namiešané prírodné materiály no a tam Ti to predajú aj s návodom. Rozdiel medzi prírodným a umelým brizolitom je v zrnitosti, t.j. prírodný po vyškrabaní je drsnejší a výraznejší to je všetko.

    Ako opraviť brizolit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.