Zavrieť

Porady

Služobné auto na dovolenku !!!???

Môže byť uzatvorená dohoda so zamestnancom o použití služobného auta na súkromné účely /z dôvodu použitia auta počas dovolenky zamestnanca/ len jednorazovo na jeden mesiac? alebo je lepšie urobiť zmluvu o prenájme vozidla na konkrétne obdobie kde si zaplatí PHM a my mu budeme účtovať za prenájom vozidla na deň podľa napr.ceny v autobazáre. Mám dojem že keby sme urobili zmluvu o použití služobného vozidla aj na súkromné účely tak mu budeme musieť zrážať 1 % z obstarávacej ceny už každý mesiac bez ohľadu na to či auto použije súkromne alebo nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak uzatvorí zmluvu o prenájme na konkrétny čas, pre cenu nájmu nepočítať nájom podľa ceny v bazáre, ale urobiť vlastnú kalkuláciu- náklady na vozidlo (odpisy, poistky, daň z MV, atď.) na deň krát počet dní + zisk. V tomto prípade musí mať firma v predmete podnikania činnosť prenájom hnuteľného majetku. Ak nemá prenájom ako predmet podnikania, potom 1% z OC na mesiace, v ktorých bude vozidlo použité súkromne.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ..nie, nebudete mu musieť zrážať každý mesiac, ale iba za každý /aj začatý mesiac/
    Ak mu auto požičiate iba na ten konkrétny mesiac, zaplatí 1% len zaň...
    Bližšie tu : http://www.danovecentrum.sk/clanok-z...omne-ucely.htm
    maja1 Ja som sa ale dočítala že za zdaniteľný nepeňažný príjem zamestnanca sa považuje už samotná možnosť použitia motorového vozidla zamestnancom a nepožaduje sa jeho skutočné použitie tak preto v tom nemám jasno a tou zmluvou by som mu to umožnila. tak neviem ..
    ivka70 Ale ked bude mat zmluvu na 1 mesiac, tak zdanenie bude len v tom jednom mesiaci.

    Služobné auto na dovolenku !!!???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.