Zavrieť

Porady

Pridanie druhého krstného mena

Som plnoletá osoba, narodená a žiaca na Slovensku. Chcela by som si pridať druhé krstné meno. Citala som že sa možu použiť aj cudzojazyčné mená kým naozaj exixtuju. Moja otazka znie či občan SR može privlastnit aj japonské krstné meno. Problémom je, že japonci maju iné pismo ako my ale ich mená sa daju napisat aj s latinským písmom. Akurát neviem či sa to može. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    No ja viem aké meno by som chcela, a každý mat tak oslovuje už dlhé roky (to vlastné použivam akurta v úradoch, a ked ma mama oslovuje).......a nemá to nic spoločné s krstením..ved sa to vybavuje na úradoch

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kisskatalin Pozri príspevok
    No ja viem aké meno by som chcela, a každý mat tak oslovuje už dlhé roky (to vlastné použivam akurta v úradoch, a ked ma mama oslovuje).......a nemá to nic spoločné s krstením..ved sa to vybavuje na úradoch
    ak pôjdeš - napíš, že aký tam je poplatok že či 3 eurá sa platia (dúfam, že nie viac!) - alebo je to oslobodené (nejako som to nepochopila z toho sadzobníka)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mravecs Pozri príspevok
    To si z nejakého lacného kraja (to možno keby si sa volala Priblblá = hanlivé )
    .. no tak to si mi teda "výborne" poradil !!! Ďakujem! Ak vieš ako to je, tak čo nenapíšeš.
    Keďže pridanie druhého mena nie je zmenou - tak ja som v sadzobníku príslušný poplatok nenašla (a preto sa pýtam) položka 19 z prílohy zákona sa podľa mňa na to nevzťahuje .. možno niekto poradí (napr. zadávateľka z vlastnej skúsenosti )

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kisskatalin Pozri príspevok
    Som plnoletá osoba, narodená a žiaca na Slovensku. Chcela by som si pridať druhé krstné meno. Citala som že sa možu použiť aj cudzojazyčné mená kým naozaj exixtuju. Moja otazka znie či občan SR može privlastnit aj japonské krstné meno. Problémom je, že japonci maju iné pismo ako my ale ich mená sa daju napisat aj s latinským písmom. Akurát neviem či sa to može. Dakujem
    ...hm ......otázka znie .....

    ...a na čo , keď už máš Kiss Katalin ....???

    Pridanie druhého krstného mena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.