Zavrieť

Porady

Skrateny prac. uvazok

Zdravím,
potrebujem poradiť. Nastupila som do prace od januara, a v aprili mi skoncila skusobna doba. V praci pokracujem dalej. Dopocula som sa ze zamestnavatel chce mi upravit prac. zmluvu, ktora bude platit od maja. A to tym ze mi skrati prac. cas, cize budem pracovat na skrateny uvazok. (Mam tomu rozumiet tak ze pracovnu zmluvu,ktoru mam teraz tak bude chciet ukoncit a da mi novu prac. zmluvu s tym ze budem mat upraveny prac. cas.) Kedze som sa s tym este nestretla, poradte mi naco si mam davat pozor pri skratenom pracovnom úväzku. Dakujem za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    V tomto prípade stačí dohoda o zmene prac. zmluvy....a ty s tým súhlasíš????

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kým máš celý úväzok, dovolenku máš platenä za 8 hodín denne.....dni dovolenky sa ti nekátia, iba za jeden deň budeš mať zaplatených napr. 4 hodiny... o aký nový, resp. skrátený úväzok sa má jednať?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    chápem, že skrátený...ale teraz si mala týždenne 40 hodín a budeš mať viac ako 20? ak zamestnanec neodpracuje viac ako 4 hodiny denne nemá nárok na stravný lístok a ešte prac. smena by mala byť v čase obeda..... a dovolenku? krátená ti nebud, ako dlľžka, či už 20 poprô. 25 dní...iba ju budeš mať platenú podľa úväzku.....

    jancca je offline (nepripojený) jancca

    jancca
    To este neviem, aky budem mat pracovny cas, teda kolko hodin tyzdenne. ............ Mam este otazocku, co v takom pripade ked dodatok k prac. zmluve nepodpisem a nebudem s tym suhlasit. Hmmm?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemusíš súhlasiť a emusíš podpísať. Zam-eľ ti potom môže dať napr. výpoved.
    Výhoda je, že si môžeš na druhú časť úväzku najsť inú prácu,
    ale iné výhody nevidím.
    ak ti skráti uväzok na polovicu a nechá ti napr. 60% platu, tak je to tiež výhoda.
    Musíš zvážiť, chápať dôvody takej zmeny. A ak skrátený tak potom plný uvúzok na 3 dni a nie kuskobať každý deň 4 hod.

    jancca je offline (nepripojený) jancca

    jancca
    KEJKA Pozri príspevok
    nemusíš súhlasiť a emusíš podpísať. Zam-eľ ti potom môže dať napr. výpoved.
    Výhoda je, že si môžeš na druhú časť úväzku najsť inú prácu,
    ale iné výhody nevidím.
    ak ti skráti uväzok na polovicu a nechá ti napr. 60% platu, tak je to tiež výhoda.
    Musíš zvážiť, chápať dôvody takej zmeny. A ak skrátený tak potom plný uvúzok na 3 dni a nie kuskobať každý deň 4 hod.
    A ak v pondelok mi to da pisomne na papier, mala by som to hned podpisat alebo mozem mu dat odpoved na druhy den. (moje rozhodnutie) ......Viem, je to skor uz asi o dohode medzi zamestnavateľom a mnou. Ci nie?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, zmena PZ je dvojstranný právny vzťah.
    Môžeš si vyžiadať čas na rozmyslenie,
    máš právo vedieť a pochopiť dôvody, pre ktoré to zam-eľ robí.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jancca Pozri príspevok
    Ano mala som na mysli skrateny úväzok. Tak ako je to s dovolenkou?
    kolko dovolenky za rok 2011 si čerpala a aký máš ročný nárok ?

    jancca je offline (nepripojený) jancca

    jancca
    veronikasad Pozri príspevok
    kolko dovolenky za rok 2011 si čerpala a aký máš ročný nárok ?
    Nevycerpala som žiadnu dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.