Zavrieť

Porady

Preddavková faktúra

Dobý deň,
prosím o radu, sme platcovia DPH a neviem či účtujem správne preddavkové faktúry. Najprv vytvorím záväzok s nulovou sadzbou DPH a zvolím preddavok, následne pri uhradení zvolím výdavok s účelom Iný neovplyvňujúci základ dane z príjmu. Pri doručení fa vytvorím záväzok s úhradou 0,- a interným dokladom odúčtujem DPH. Je to správne ak nie prosím opravte ma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Micinka Pozri príspevok
    Dobý deň,
    prosím o radu, sme platcovia DPH a neviem či účtujem správne preddavkové faktúry. Najprv vytvorím záväzok s nulovou sadzbou DPH a zvolím preddavok, následne pri uhradení zvolím výdavok s účelom Iný neovplyvňujúci základ dane z príjmu. Pri doručení fa vytvorím záväzok s úhradou 0,- a interným dokladom odúčtujem DPH. Je to správne ak nie prosím opravte ma
    neviem v akom softe účtuješ, tak popis neviem presne odsúhlasiť, ale...
    Píšeš, že účtuješ v JÚ a v JÚ je zaplatená záloha VOZD.

    Micinka je offline (nepripojený) Micinka

    Micinka
    Účtujem v alfe a tak ju môžem zaúčtovať do prevádzkovej réžie a následne odúčtovať ID do DPH? Ďakujem veľmi pekne ste moja záchrana

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Micinka Pozri príspevok
    Účtujem v alfe a tak ju môžem zaúčtovať do prevádzkovej réžie a následne odúčtovať ID do DPH? Ďakujem veľmi pekne ste moja záchrana
    Sú dva spôsoby ako účtovať o zálohových faktúrach v JU.
    1. zaplatenú zálohu zúčtovať do nákladov, pričom ak dokonca roka nie je riadna faktúra, tak sa cez ID odúčtuje z nákladov
    2. zúčtovať ako VNZD, a potom riadnu faktúru aj DPH zúčtovať cez ID ako VOZD.

    Trošku sa mi zdá, že si si to skomplikovala. DPH by som v Alfe (keďže to je iné ako v MRP, v ktorom účtujem ja) zúčtovala priamo z riadnej faktúry.

    Preddavková faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.