Zavrieť

Porady

nakupovanie cez internet

rauh rauh

rauh je offline (nepripojený) rauh

V poslednom case ma uz nebavi behat po "kamennych" obchodoch a zhanat nohavice a ine. Preto teraz vyhladavam obchodiky na nete a u niektorych som spozoroval celkom vyhodne ceny oblecenia, ine stranky zas ponukaju az priliz predrazeny tovar. Ake mate skusenosti s nakupom oblecenia cez net, da sa lahko vyriesit reklamacia tovaru? ...alebo je to zdlhavy proces?
A co nakup potravin, skusal niekto? Vyhody cez net pozna kazdy, zaujimaju ma hlavne nevyhody.
Usporiadat
slavatka slavatka

slavatka je offline (nepripojený) slavatka

Ja nakupujem rada cez net. Ci uz ide o oblecenie nove, pouzite, detske veci. Skusenosti su rozne, od tych spokojnych az po tie nie uplne. S reklamaciou som problem nemala. Je to ako ked sa objedna nieco z katalogu, ked nesadne, vrati sa naspat. Je to trosku pracne, musi sa to zabalit a poslat, ale nie je to caste. Treba si pozriet podmienky predaja, aka je vyska postovneho, ci sa da poslat len na dobierku alebo je aj mozna platba predom, vtedy je postovne nizsie, ale je tam pravdaze urcite riziko.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No myslim si, ze ked sa kupuje oblecenie, tak si ho hadam treba vyskusat, nie ? Nohavice, alebo sveter, predsa, niesu Televizor ....
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Ja cez net nakupujem kancelárske potreby - dobré ceny, dovoz pri objednávke nad 1500 SKK zadarmo, dodávka do 24 hodín a splatnosť fa 30 dní. Som spokojná, kúpila som napr. balík kancel papiera za 100 SKK aj s DPH a nepohla som sa z domu. Závesný obal polovičný stál 4,30 jeden kus aj s DPH.

Dobrú skúsenosť mám aj s kúpou posteľných návliečok. Kvalita aj rýchlosť bola dobrá. Keďže som platila bezhotovostne, doprava a balné boli v cene.

Ďalej som kupovala rastliny - tiež fajn - aj z nich niečo bolo. Ale išlo o cibule, nie priesady a podobne.

Oblečenie by som si netrúfala, lebo meriam 178 cm a väčšinou sú mi krátke dĺžky - hlavne na nohaviciach. Skúšala som cez jeden z najznámejších (Q...e) a asi polovicu som musela vrátiť. A išlo len o tričká.

Nevýhodou nákupu cez net je možno to, že keď nie si spokojná, musíš sa trepať na poštu a na vlastné náklady tovar vrátiť. Ak si nový zákazník, väčšinou musíš zaplatiť celú dodávku a potom Ti peniaze vracajú. Ak si však ich pravidelný odberateľ, tak po prekročení určitého objemu neplatíš pri prevzatí tovaru, ale až po odskúšaní a zaplatíš len to, čo Ti vyhovuje.

Negatívnu skúsenosť som nemala - že by nechceli vrátiť peniaze alebo by dodali niečo iné, ako som si objednala - ak aj áno - tak to promptne riešili. Napr namiesto šanonov mi poslali archívne boxy - chyba v ich sklade - na druhý deň prišiel kuriér a všetko sa dalo do poriadku.
Naposledy upravil jaja99 : 04.05.08 at 12:37
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Podla mna vacsina ludi nerozoznava medzi objednanim cez internet a nakupom cez internet. Pritom som cez internet objednaval stovkykrat, no nakupoval len parkrat. Rozdiel, vsak?

Ja za ozajstny nakup na internete povazujem objednavku s okamzitou platbou cez PayPal alebo kartou. No je potrebne davat si pozor, u koho takto nakupujete. A viem si predstavit, ze to moze byt urcita forma zavislosti, hlavne ked to funguje aj na druhom konci sveta. Vsak si to len skuste .
0 0
eskaa eskaa

eskaa je offline (nepripojený) eskaa

Tiez objednavam oblecenie z Q.... a musim povedat, ze som celkom spokojna.. samozrejme, ze sa niekedy stane, ze mi nieco nesedi, alebo sa mi nepaci, ale nie je problem to vratit.. to ze musim ist na postu a zaplatit postovne ma vyjde urcite menej akokeby som sadla do auta a musela behat po kamennych obchodoch.. a nestava sa to casto, ze musim tovar vracat..
Nevyhodou je urcite to, ze sa stava, ze tovar na obrazku vyzera niekedy lepsie ako v skutocnosti..
0 0
slavatka slavatka

slavatka je offline (nepripojený) slavatka

Fero11 Pozri príspevok
No myslim si, ze ked sa kupuje oblecenie, tak si ho hadam treba vyskusat, nie ? Nohavice, alebo sveter, predsa, niesu Televizor ....
Pokial clovek vie, ze urcita velkost urcitej znacky mu sedi, tak preco nie? Pravdaze, je to riziko, ale na niektorych strankach je aj obojstranna komunikacia a je mozne ziskat miery.
1 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

nakupovat cez net sa oplati veci ktore maju jasne specifikacie ako napr pracky, a vyrobky o ktorych ste si isty ze padnu tam kam ich chcete dat. Rozmery pracky viete a dokazete ju napasovat tam kam chcete, kdezto ak si kupite trisko L s inym strihom ako bezne nosite tak mate smolu. JLe to sice lacnejsie ale treba si zhodnotit ci buduce starosti Vam za tych par korun co usetrite stoja a este aj to ze ci neprerobite na postovnom.

niektory ludia si urcitu vec vyskusaju v obchode a potom to kupia cez internet, ale tu sa naskytuje moralna otazka. Vyuzit obchod ktory plati za prenajaty priestor co sa odraza v cene tovaru, kde si mozete vyskusat veci osobne ci to sedi atd.A potom si to kupit cez net

Ja robim obchod cez internet vacsinou s hudobninami, a malickostami do domacnosti.
Je sice pravda ze som si raz kupil ponozky ale tie boli elasticke v dobrej kvalite (co je tiez jeden z dovodou preco su kamenne obchody lepsie) a s mojou velkostou noh co je 42 som nemal problem
mimochodom .. este mi ich zopar zostalo tak mozem posunut dalej ponozky RL biele
Naposledy upravil FTC : 18.05.08 at 16:28 Dôvod: zabudol som dopisat "a potom si to kupit cez net..."
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
chcem sa spýtať má niekto skúsenosti s nákupom z proomo.sk potrebujem kúpiť el. spotrebiče do kuchyne
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

nekupoval nikto cez proomo aj ja som rozmýšľala,že cez nich nakúpim
vstavané spotrebiče.
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

ja som si na nete zistila cenu umývačky - Wirpphul 9836/1 a najlepšia cena bola na elektroexperte, no a potom som zašla do dom. potrieb, povedala som za koľko ju môžem mať a oni mi ponúkli cenu najlepšiu. teraz som to porovnávala a vyšlo: proomo -20691 sk,elektroexpert- 19790 a ja ju mám za 18500. Rozhodne vyskúšaj viacero stránok. Teraz sme kúpili foťák cez net v Datarte, teraz bola cena najlepšia tam. Dúfam, že som poradila, aj keď som sa moc rozkecala.
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Pozri si viacero stránok. umývačka riadu Wirlpool ADG 9836/1 na elektroexperte- 19790sk, proomo- 20691. Ja som ukázala cenu v domácich potrebách a oni mi ponúkli za 18500.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

V ktorých domácich potrebách si bola.
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Záleží odkiaľ si. U nás je to Hello,alebo tak nejak. Prípadne Ti napíšem správu
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

dobre napíš
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Tiez nakupujem online a dost casto.Sice nie oblecenie, ale vsetko ostatne, da sa pekne usetrit. Taktiez na "aukciovych" strankach je to dost vyhodne. Tovar ponukaju pouzity aj novy s dokladom o zaplateni a zarukou.
0 0
misco misco

misco je offline (nepripojený) misco

ja oblubujem nakup cez internet, ale take veci ako potraviny a oblecenie predsa len nechavam na kamenne obchody...
niektori to robia tak ze si oblecenie vyskusaju v obchode a potom si najdu na internete lacnejsiu cenu a objednaju si tovar...oplati sa to pri sportovom obleceni kde sa da usetrit aj 500 a viac Sk..
zatial vsak preferujem len nakup elektroniky, knih..oblecenie od oka som si kupil raz a dopadlo to neprijemne lebo som to musel posielat postou a nechceli mi to zobrat kvoli tomu ako bol balik zabaleny....je to urcite zdlhavejsie ale ked sa naucis v tom behat tak ti to moze usetrit aj cas aj peniaze.
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

Ja by som praveze nakup potravin uprednostnil pred nakupom elektroniky cez net.
Preco?

pretoze potraviny maju mensiu cenu takze ked budem nespokojny s nakupom tak sa da oamzite pri dodani vynat z objednavky a cenu mi refunduju. Pre elektronike a vyrobckoch ktore su drahsie je to kopec nervov a nieje zarucene ze ti vyrobok prevezmu spet.
Taktiez si chcem elektroniku vyskusat. Napr televizor ako vyzera obraz aky je tam zvuk a to asi cez net neskusim.
pri potravinach ti to moze byt jedno lebo neskusis ako chutia ani v kamennych obchodoch.
usetrim kopec casu ked nakupujem raz dva krat do tyzdna.... elektroniku nekupujem raz dva krat do tyzdna..
to je za tyzden asi 2 hodiny usetrene+naklady na dopravu (amortizacia auta a benzin). RObil som akurat prieskum na internete kde sa na tieto otazky pytam a zistujem ci by bolo dobre nieco take rozbehnut aj na slovensku.
V anglicku som pracoval pre jednu donaskovu sluzbu ktora sa venovala iba tomuto a mali premakany system logistiky taktiez platobny system. Samozrejme ma to viac vyhod a aj nevyhody ale uz sa mi to tu nechce moc vypisovat. Mozno sa rozpisem na nejaku reakciu ked uvidim ze je o to zaujem.

Na slovensku su sice este ludia ktory rozmyslaju este inak ako ja ale casom zistia hlavne po prvom skusobnom nakupe ze nakupovat cez net je lahsie ako behat kade tade po obchode...

mohol by som Vas citatelov poziadat o vyplnenie tohoto dotazniku aby som vedel ake su potreby zakaznikov a co preferuju pri nakupe cez internet...


valkop.dotazniky.com


Dakujem
0 0
mcenkner mcenkner

mcenkner je offline (nepripojený) mcenkner

Zistili ste nieco o tom proome. Ja som pozerala umyvacky riadu a co som vybrala mali najlepsie ceny. A nema niekto skusenost so znackou Beko? Znacku nepoznam ale umyvacky maju dobre parametre a ceny su tiez nizsie oproti znamym znackam. Dakujem Mirka
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

rauh Pozri príspevok
V poslednom case ma uz nebavi behat po "kamennych" obchodoch a zhanat nohavice a ine. Preto teraz vyhladavam obchodiky na nete a u niektorych som spozoroval celkom vyhodne ceny oblecenia, ine stranky zas ponukaju az priliz predrazeny tovar. Ake mate skusenosti s nakupom oblecenia cez net, da sa lahko vyriesit reklamacia tovaru? ...alebo je to zdlhavy proces?
A co nakup potravin, skusal niekto? Vyhody cez net pozna kazdy, zaujimaju ma hlavne nevyhody.
Nakupovanie cez net je iste pohodlné, ale sa zamýšľam nad tým, čo všetko sa ľudia snažia kupovať týmto spôsobom, proti ktorému mimochodom nič nemám. Niekdy je dobré vypnúť monitor, dať si trochu pohybu a cestou vyskúšať a kúpiť nejaké to oblečenie či potraviny, človek si aspoň v zrkadle pri skúšaní obzrie krivky, ktoré narastajú pred monitorom, vidí aj živých ľudí, nielen fotky na nete.
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Mirka zadaj si do vyhľadávača- akú umývačku. vyskočia Ti stránky,kde si prečítaš, čo máš očakávať od dobrej umývačky. Potom si vyber značku a cenu na viacerých stránkach. Písala som už vyššie, že mne napríklad najlepšie vychádza elektroexpert. Porovnaj a uvidíš.Bosch by mal byť v tomto najlepší.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať