Zavrieť

Porady

S.R.O. a dobrovoľný platiteľ alebo zamestnanec

Čaute, mám dve otázky.

1.Môžem pracovať na hlavný pracovný pomer a popritom podnikať cez moju jednoosobovú s.r.o.?

2.Môžem byť samoplatiteľ iba zdravotného poistenia a popritom podnikať cez moju jednoosobovú s.r.o?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    matej37 Pozri príspevok
    Chcem robiť na HPP, napr. ako CNC nátrojár a predávať bielu techniku cez s.r.o.

    Inak povedzte mi prípady, keď sa podnikanie a hlavný pracovný pomer vylučuje.

    Ďakujem
    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2012-a.html#83

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1 áno, vid xx tém a príspevkov na túto otázku
    2 áno, ak si ale v HPP, tak nemusíš byť samoplatiteľ.

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    Teraz som dobrovoľný samoplatiteľ, idem si urobiť s.r.o. a potom sa chcem zamestnať na hlavný pracovný pomer, zato toľko otázok


    Takže som chcel vedieť, či popri hlavnom pracovnom pomere môžem aj podnikať cez s.r.o.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    matej37 Pozri príspevok
    Teraz som dobrovoľný samoplatiteľ, idem si urobiť s.r.o. a potom sa chcem zamestnať na hlavný pracovný pomer, zato toľko otázok


    Takže som chcel vedieť, či popri hlavnom pracovnom pomere môžem aj podnikať cez s.r.o.
    ...tak si zle položil otázku - v každom prípade si dňom uzavretia PP zruš dobrovoľné poistenie. PP a podnikanie sa nevylučuje, pokiaľ nie je zakázané vzhľadom na Tvoj PP.....a to je úplne iné zadanie, než si začal. Daj info, kde bude PP a v čom budeš podnikať.

    vostynka je offline (nepripojený) vostynka

    vostynka
    vo vlastnej s.r.o. som zamestnana na minimalnu mzdu a polovicny úväzok k tomu :-))))) a bez problemov by som sa mohla zamestnat na HPP niekde inde este. Zakon to nezakazuje.

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    Chcem robiť na HPP, napr. ako CNC nátrojár a predávať bielu techniku cez s.r.o.

    Inak povedzte mi prípady, keď sa podnikanie a hlavný pracovný pomer vylučuje.

    Ďakujem
    Naposledy upravil matej37 : 17.05.12 at 20:28

    S.R.O. a dobrovoľný platiteľ alebo zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.