Zavrieť

Porady

Overenie šeku vo VUB

Môže mi prosím niekto poradiť?Dostali sme šek z Philipines- ,, Name: Juan luis Montes , z Philippines,
dali sme ho overiť vo vub banke a tam nám povedala že nás to bude stat do 20eur a teraz pýtajú až 68 eur-vraj nieje pravý.Môže to byť až taká suma? A prečo nám v banke povedali že to bude len 20eur ja viac nemám,musím to zaplatiť??Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil Hela3 : 14.11.11 at 17:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Hela3 Pozri príspevok
    Môže mi prosím niekto poradiť?Dostali sme šek z Philipines- ,, Name: Juan luis Montes Philippines,
    dali sme ho overiť vo vub banke a tam nám povedala že nás to bude stat do 20eur a teraz pýtajú až 68 eur-vraj nieje pravý.Môže to byť až taká suma? A prečo nám v banke povedali že to bude len 20eur ja viac nemám,musím to zaplatiť??Ďakujem za odpoveď
    Ako som ti už písal v SS, je to možné, že poplatok je vysoký. Z tohoto vidím ,že išlo o súkromný šek (v SS som si nevšimol, alebo si to neuviedla, myslel som, že ide o bankový). Bankový šek dokáže banka overiť SWIFTom, ale súkromný šek musí poslať do zahraničia a až po úhrade ti ho vyplatia. Ak je nekrytý, tak sa vráti späť ako nekrytý a každá banka v reťazci si za to zaúčtuje poplatok. A ak to bolo na Filipínach, tak to išlo najmenej cez 3-4 banky. Ak si každá dá len 20 EUR, tak ten poplatok môže byť taký. Aj tak by som si ale vypýtal od banky potvrdenie, za čo je tak vysoký poplatok - nech preukážu, že si zahraničná banka toľko zaúčtovala.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Už len Juan luis Montes Philippines mi navodzuje podozrenie, že tento šek bude nekrytý. Poznáte ho vôbec? Je to nejaký známy, obchodný partner a pod. ( už len to meno španielske na Filipínach ) Ak nie, zabudnúť na vyplatenie šeku, alebo postupovať podľa http://www.dolceta.eu/slovensko/Mod2/Dostali-ste-nekryty-sek.html

    Naposledy upravil misoft : 14.11.11 at 17:14

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    to ste chceli predať psa na Filipíny????? alebo kam????..................??????
    chudák pes.......

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hela3: podľa šeku (banky) - je vydaný pre istú firmu niekde v Írsku. A toto:
    Divné nám bolo len to že poslal večšiu sumu ako sme sa dohodli,ale napísal že niečo je za psíka /300eur/ niečo na prepravu /do rakúska a zvyšok že mu máme poslať späť
    zaváňa podvodom. Pošlete psíka (ani neviete kam), zaplatíte, pošlete rozdiel naspäť, dáte si preplatiť šek a ten bude a) nekrytý, b) stornovaný. A budete mať -figu borovú.

    Takto sa v minulosti robili podvody napr. s motorkami, autami - inzerát, dohoda, poslanie šeku za tovar vo vyššej sume (rozdiel poslať späť), odoslanie tovaru, nepreplatenie šeku (nekrytý, falošný, stornovaný) - výsledok prvý mal (s prepačením) hovno, druhý mal tovar i prachy. A bol nedostihnuteľný!

    Overenie šeku vo VUB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.