Zavrieť

Porady

Súčet čísel

Ako zadám, aby mi spočítalo celý stĺpec, ale len čísla, nie písmená?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    1) formatovat bunky podla obsahuje (cisla ako cisla, text ako text) ale idealne je pri vyplnani tabulky nic nemenit, openoffice rovnako ako excel rozpozna format,
    2) tabulka je prilis zlozita (ale ked sa v nej vyznate, tak potom je to OK)
    3) podmienene formatovanie je divne, da sa zjednodusit,
    4) pri sucte poctu hodin na liste "plan" pouzivat funkciu SUM a nie vzorec =COUNTIF(D28:AH28;"12")*12, lebo ten vzorec nespocita hodiny,
    5) na sucet v bunke F38 skuste pouzit vzorec =SUMIF(F7:F37;">0")

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    skuste dat priklad, lebo mne excel spocita iba bunky s cislami, aj ked stlpec obsahuje bunky s pismenami

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JT10 Pozri príspevok
    Ako zadám, aby mi spočítalo celý stĺpec, ale len čísla, nie písmená?
    Však použi jednoduchú funkciu SUM... tá spočítava len čísla, písmená ignoruje.

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Proste sa v stĺpci nachádzajú písmená aj čísla, ale ja chcem naspodu stĺpca mať v bunke súčet čísel.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JT10 Pozri príspevok
    Proste sa v stĺpci nachádzajú písmená aj čísla, ale ja chcem naspodu stĺpca mať v bunke súčet čísel.
    Však ti píšem, použi funkciu SUM!! Aký máš s tým problém, u mňa spočítava len čísla.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ak ti to takto nefuguje, tak máš pravdepodobne bunky vo formáte "text"..zmeň to na číslo a musí to ísť tak, ako píše chobot.

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Poznám SUM. Ale nejde mi to. Môže to byť tým, že tam sa tam čísla a text nevpisuje, ale sa tam naťahuje ako odkaz na iné bunky? Ale aj v tých, odkiaľ ich dosádza sú vo formáte "číslo"...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JT10 Pozri príspevok
    ...a mám OPEN OFFICE... Aj v tom môže byť problém?
    No, môže. Ja nemám OPEN OFFICE, tak neviem, ako sa správa tabuľkový editor v Open Office... preto ti viac neviem poradiť.

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    JT10 Pozri príspevok
    ...a mám OPEN OFFICE... Aj v tom môže byť problém?
    skusal som to aj openoffice 3.2.1 a spocitava to spravne (ledaze by ste mali velmi stary openoffice),
    takze by pomohlo, keby ste sem pripojili subory s udajmi

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Proste mi funkcia SUM vôbec nechce pracovať správne, ak sa v tom stĺpci nachádza nejaké písmeno... Aj keď to dám manuálne počítať po bunkách, tak mi vyhodí #VALUE... Fakt neviem...

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Chcel by som to riešiť nejakou podmienkou. Ako spravím podmienku, že ak je v bunke písmeno, aby ho počítalo za nulu a ak je tam číslo, aby počítalo jeho hodnotu.
    Máte niekto nápad? Je to dosť dôležité.

    Ďakujem.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    JT10 Pozri príspevok
    Chcel by som to riešiť nejakou podmienkou. Ako spravím podmienku, že ak je v bunke písmeno, aby ho počítalo za nulu a ak je tam číslo, aby počítalo jeho hodnotu.
    Máte niekto nápad? Je to dosť dôležité.

    Ďakujem.
    však to hoď na plac, nech sa ti na to môžu pozrieť

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Takto nejak to vyzerá...

    V prvom liste sú pracovníci a potrebujem každému spraviť taký, ako má Zamestnanec 1. Len to sčítavanie v bunke f38 mi nefunguje. (treba totiž počítať aj s tým, že miesto 12, môžu byť aj iné čísla a písmená).
    Je to ako príklad v riadku 7 na liste Zamestnanec 1.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JT10 Pozri príspevok
    Takto nejak to vyzerá...

    V prvom liste sú pracovníci a potrebujem každému spraviť taký, ako má Zamestnanec 1. Len to sčítavanie v bunke f38 mi nefunguje. (treba totiž počítať aj s tým, že miesto 12, môžu byť aj iné čísla a písmená).
    Je to ako príklad v riadku 7 na liste Zamestnanec 1.
    A čo chceš spočítať v bunke F38 ??? celý stĺpec?

    No a jasné, že ti to nefunguje, keď máš všetky čísla zadané ako text! Musíš skonvertovať všetky bunky (sformátovať ich) ako číslo. Potom ti bude spočítavať.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    stormcatcher Pozri príspevok
    Kto mi sfunkční, alebo upraví vzorec? ..kujem pekne.
    Daj tam toto:

    ' =CHOOSE(INT($A$1/100000-1);VLOOKUP(A2;$J$1:$K$8;2;0);VLOOKUP(A2;$M$1:$N$8; 2;0))


    Alebo =IF(LEFT($A$1)="2";VLOOKUP(A2;$J$1:$K$8;2;0);IF(LE FT($A$1)="3";VLOOKUP(A2;$M$1:$N$8;2;0);0))
    Naposledy upravil marjankaj : 17.10.10 at 14:52

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.