Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie

Dobrý deň

Mala by som zopár otázok ohľadom založenia firmy. Uvažujem o založení firmy, ktorá by sprostredkovávala iným firmám ženy na upratovanie. Predstavujem si to asi tak , že sa dohodnem s firmou, že im zabezpečím pani ktorá by upratovala kanceláriu trebárs 2-3 krát do týždňa po 3 hodiny. Ľudí by som zamestnávala na dohody o vykonaní práce s fixným platom. Je to rozumné riešnie? Čo všetko potrebujem vybaviť a zabezpečiť, treba i nejaké povolenie ?
Mám živnosť - Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti , stačí to?

Ďakujem za vaše odpovede s pozdravom Martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Martina13 Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Mala by som zopár otázok ohľadom založenia firmy. Uvažujem o založení firmy, ktorá by sprostredkovávala iným firmám ženy na upratovanie. Predstavujem si to asi tak , že sa dohodnem s firmou, že im zabezpečím pani ktorá by upratovala kanceláriu trebárs 2-3 krát do týždňa po 3 hodiny. Ľudí by som zamestnávala na dohody o vykonaní práce s fixným platom. Je to rozumné riešnie? Čo všetko potrebujem vybaviť a zabezpečiť, treba i nejaké povolenie ?
    Mám živnosť - Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti , stačí to?

    Ďakujem za vaše odpovede s pozdravom Martina
    Predmet činnosti: "sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti" už ŽÚ v takomto znení nezapíše. Nové znenie je: "sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb" (....alebo "obchodu" alebo "výroby"). V tvojom prípade by si určite mala požiadať aj o vydanie ŽL "čistiace a upratovacie služby". Ty ako firma uzatvoríš s klientom Zmluvu o zabezpečení určitých služieb (upratovania), a následne im tieto služby poskytneš prostredníctvom zamestnanca alebo brigádnika (podľa teba pani, ktorá by kanceláriu upratovala). Treba však DOBRÉ zmluvy nielen medzi tvojou firmou a klientom alebo aj medzi tvojou firmou a osobami, ktoré nejakou formou zamestnáš.

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    zalobaba Pozri príspevok
    Predmet činnosti: "sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti" už ŽÚ v takomto znení nezapíše. Nové znenie je: "sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb" (....alebo "obchodu" alebo "výroby").
    Minule mi teta na ZU povedala ze mi takyto nazov nezapise - ze musim si vybrat z ktorej oblasti sluzieb: napr. Sprostredkovanie sluzieb verejnych kulturnych podujatiach

    Som bol normalne napaleny.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Najlepšie je nájsť si trochu času a prejsť si na internete celý ten zoznam činností, ktoré má Živ. úrad uverejnený- ako odporučený a vybrať si podľa toho, vyhnete sa tak akýmkoľvek problémom pri registrácii a pokojný budete vy a aj tety na úrade

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    biaaa Pozri príspevok
    Minule mi teta na ZU povedala ze mi takyto nazov nezapise - ze musim si vybrat z ktorej oblasti sluzieb: napr. Sprostredkovanie sluzieb verejnych kulturnych podujatiach

    Som bol normalne napaleny.
    teta nemala pravdu, mal si trval na svojom.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Bionda Pozri príspevok
    Najlepšie je nájsť si trochu času a prejsť si na internete celý ten zoznam činností, ktoré má Živ. úrad uverejnený- ako odporučený a vybrať si podľa toho, vyhnete sa tak akýmkoľvek problémom pri registrácii a pokojný/í budete vy a aj tety na úrade

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    zalobaba Pozri príspevok
    teta nemala pravdu, mal si trval na svojom.
    jj, jednoducho povedala ze to nieje nazov cinnosti, ale len oznacenie nazvu ktore musi byt specifikovane, to ze som jej ukazal cele usmernenie, a zaroven som jej ukazal, ze za tym nazvom niesu ziadne tri bodky ani nic ine co by zdravy rozum nutilo pokracovat v oznaceni nazvu zivnosti - nechcela si to dat vysvetlit -
    co uz???

    ako si pomozes? pojdes za veducou? ta tam vtedy nebola (aj ked mozno ano) - ale ked su kamaraky

    nabuduce aspom budem vediet

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    biaaa Pozri príspevok
    jj, jednoducho povedala ze to nieje nazov cinnosti, ale len oznacenie nazvu ktore musi byt specifikovane, to ze som jej ukazal cele usmernenie, a zaroven som jej ukazal, ze za tym nazvom niesu ziadne tri bodky ani nic ine co by zdravy rozum nutilo pokracovat v oznaceni nazvu zivnosti - nechcela si to dat vysvetlit -
    co uz???

    ako si pomozes? pojdes za veducou? ta tam vtedy nebola (aj ked mozno ano) - ale ked su kamaraky

    nabuduce aspom budem vediet
    Treba žiadať o vydanie ŽL v takom znení. V prípade, ak ti ho nevydajú, musia to písomne zdôvodniť, čo sa im chcieť nebude. V prípade, že by sa im chcelo, odvoláš sa.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    zalobaba Pozri príspevok
    Hold občas ten nominatím množného čísla mužského rodu ujde aj mne .
    Nabudúce si dám väčší pozor žalobabka.
    Ale na margo témy: je lepšie - vzhľadom ku času , že to chceš rýchlo vybaviť, vybrať si z ich odvetví - ak pravdaže to nie je čosi úúplne iné, lebo ja som len pozmenila slovosled a najprv dala veľkoobchod a teta bola v" smútku" a išla sa pýtať či to tak môže byť. Závisí koľko času máš na "doťahovanie sa " .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.