Zavrieť

Porady

Byvanie vo vrakuni alebo podunajkskych

ospraveldnujem sa ak som tuto otazku zle zaradil ale lepsie som to urobit nevedel.

Idem kupovat byt v Bratislave nieco lacne a dobre, poznate to ... vsimol som si ze celkom dobre ceny bytov su vo Vrakuni a Podunajskych biskupiciach len asi v tom bude nejaky hacik. Chcel by som sa spytat tych co byvaju v tejto oblasti ze ako sa im tam paci a ci by mi mohli tuto lokalitu odporucit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    bývam vo Vrakuni od 1996 roku dokonca blízko "presláveného" Pentagonu a dá sa. Jediná ale nie nezanedbateľná nevýhoda je cesta ráno do práce a popoludní z práce - na tú treba pevné nervy.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Byvam vo Vrakuni a som spokojna.
    Velmi zavisi od presnej ulice, generalizovat tazko.
    Ale autom do prace v centre chodim krizom cez Mlynske luhy /skratkou/ a som v centre aj v rannej spicke za 15 minut.
    Cez Podunajske Biskupice sa mi zda ta cesta horsia /plnsia/.
    Vyhoda MHD - trolejbusov je, ze aj z konecnej Cilizskej je to na autobusovu stanicu 20 minut, na vlakovu 30 minut.
    Na opacnu stranu je blizko Avion a aj vyjazd na dialnicu na Zilinu.
    Mne sa tam byva dobre.
    a nevsimla som si nejaky vacsi vyskyt potulujucich sa obcanov ako v inej casti BA (byvala som v Petrzalke, v DNV)

    hipi je offline (nepripojený) hipi

    hipi
    ked som byvaol v Petrzalke, tak som ako kazdy iny nadaval na Vrakunu, ze tam by som byvat nikdy nesiel. Dnes tam byvam (osudu nerozkazes) a ako som tam spoznal ludi, tak zistujem, ze nikto z nich nie je nespokojny. Na Vrakunu a Biskupice nadavaju len ti, co tam nikdy nebyvali. Oproti Petrzalke, Karlovke, Dubravke, Ruzinove atd. je tu ovela mensia anonymita. Vela ludi sa boji pentagonu, dole priamo v pentagone je podnik, do ktoreho chodievam, v noci idem sam domov tmavou ulicou za pentagonom a este sa mi tam nikdy nic nestalo.
    Vo Vrakuni s ale pozeraj na parkovanie, to je tam strasne velky problem v niektorych castiach. Ja nastastie byvam v casti, kde je to ok, dokonca lepsie ako v Petrzalke, kde som mal uz o 18-19:00 problem najst miesto.

    plada je offline (nepripojený) plada

    plada
    Bývam vo Vrakuni od roku 1989, teda dosť dlho, tiež som sem ísť bývať nechcela, ale je tu celkom fajn, a to bývam vzdušnou čiarou dvesto metrov od Pentagonu. Ja myslím, že tu naozaj nie je taká anonymita ako v Petržalke, tam som tiež bývala, pred dvadsiatimi piatimi rokmi, no nechcem nikoho uraziť, možno sa to zmenilo. Ale myslím, že všetko je o ľuďoch. Aj my sme mali problém s feťákmi, vyriešil to jeden elektromagnetický zámok, už desať rokov je to pohoda. Parkovanie je problém, ale vyriešili sme to platením parkovacieho miesta.
    Rozhodnutie je na Tebe.
    Plada

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Nuž, ja bývam vo Vrakuni už od r. 1976 a všetko je OK. Je nás tu veľmi veľa, čo sme tu dostali byty na základe demolačiek v Starom meste a časť pôvodných obyvateľov Vrakune a Podunajských Biskupíc, je to v pohode a dianie sa nijako nevymyká z rámca diania v iných mestských častiach.

    Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

    Genesis.SVK
    Dakujem vsetkym za prispevky. Ja som sa osobne bal Vrakune a Podunajskych hlavne kvoli tym zacpam co tam su rano a poobede. Som z Petrzky ale co sa tyka zacp mame to tu tiez a co a tyka parkovania to je problem vsade.

    Byvanie vo vrakuni alebo podunajkskych

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.