Zavrieť

Porady

MPR

Nemože mi niekto poradiť s týmto úžasným progrmom?
Mám problém s DPH v jednoduchom účtovníctve. Pri nahodení pokladne výdaj mi neučtuje DPH do dokladov DPH. Typ DPH mám 40 a DPH rozučtovanú ale vo výstupe je celá suma v oslobodených plneniach. Neviem čo s tým. Do mája to išlo ako tak ale teraz je program asi pre programátorov.
Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EFA je offline (nepripojený) EFA

    EFA
    Aku verziu JU od MRP mas? Ja mam 4.00 pod WIN. U mna typ DPH 40 nie je. Typ 39 - neovplyvnuje DPH. Typ 21 je - Tuzemsko, prijate zdan. plnenia. Odtialto sa to vzdy do dokladov zdanitelneho plnenia dostane.

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Aj ja mám MRP-Win, novú verziu (myslím že je to 4.0). Od 1.5. treba už na vstupe dávať nie kód 21, ale 40 ! Kód 39 a 19 zostal nezmenený. Pri učtovaní II.Q treba urobiť zvlášť 4/04 (tam dávať kódy vstup : 21, výstup : 1), zvlášť za 5,6/04 (tam už treba dať nové kódy vstup : 40, výstup : 10). Uviedla som len ten jednoduchý príklad, keď sú len domáce zdan.plnenia. Ja som so žiadnymi výstupmi vôbec nemala problém, pekne mi to vytlačilo obidva výkazy DPH (a správne, všetko som si pre istotu zo zoznamu DPH dokladov ručne "odfajkala".

    EFA je offline (nepripojený) EFA

    EFA
    Iva, vdaka, ze si sa ozvala. Uz som si spravila update, inak by som nezbadala, ze su nove cisla typov DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.