Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať?

Prosím o radu, ako zaúčtovať dané prípady - dodávku a montáž elektrozabezpečovacieho systému, členský poplatok v Komore geodetov a poplatok za prevod lízingu z jednej firmy na s.r.o.? Na str. D to bude účet 321, pretože ide o dod. faktúry, ide mi teda o to, aké nákladové účty použiť. Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 23.07.09 at 21:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    VieraK. Pozri príspevok
    Prosím o radu, ako zaúčtovať dané prípady - dodávku a montáž elektrozabezpečovacieho systému, členský poplatok v Komore geodetov a poplatok za prevod lízingu z jednej firmy na s.r.o.? Na str. D to bude účet 321, pretože ide o dod. faktúry, ide mi teda o to, aké nákladové účty použiť. Ďakujem.
    Čo sa týka elektrozabezpečovacieho systému, vo Fin.spravodajcovi č. 3/1998, je uvedené, čo je a čo nie je súčasťou budovy/stavby a čo sa odpisuje spolu s ňou a čo samostatne. V tomto prípade neviem, či sa jedná o výrobnú budovu alebo nevýrobný objekt. Ak je to zabezpeč.zariadenia umiestnené vo výrob. budove, - odpisuje sa samostatne, ak nie, je súčasťou OC stavby/budovy.
    Členský poplatok by som dala na 518xx (s analyt.evidenciou-členské poplatky). Ohľadom lízingu Ti neporadím, lebo lízing som zatiaľ neúčtovala.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    poplatok za prevod leasingu 042/321
    Vstupuje do obstarávacej ceny majetku.
    Naposledy upravil grammatika : 18.06.09 at 11:05

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    neviem ako by som mala začtovať: s.r.o. si dala doviezť na pozemok nejaký štrk, ktorý iná firma vykopala a nepotrebuje ho. Na bloku je výkopové práce, takže neviem či 501 alebo 518?

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    Členský poplatok sa účtuje 548 - Ostatné náklady na hospodársku činnosť - platenie príspevkov

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    sybila3 Pozri príspevok
    neviem ako by som mala začtovať: s.r.o. si dala doviezť na pozemok nejaký štrk, ktorý iná firma vykopala a nepotrebuje ho. Na bloku je výkopové práce, takže neviem či 501 alebo 518?
    ak je tam výpokopové práce, tak 518

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    je tam výkopové práce, ale my sme brali ten materiál z výkopových prác, čiže štrk na pozemok firmy.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    je tam výkopové práce, ale my sme brali ten materiál z výkopových prác, čiže štrk na pozemok firmy.
    A máte aj doklad o štrku? Ak je doklad len na výkopové práce, účtuješ o službe 518AE.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    zatiaľ mám len doklad o výkopových prácach, tak dám na 518.
    A ako by malo byť zaúčtované: výroba reklamného strojana, z materiálu, ktorý sme kupovali a tiež z neho vyrobili, dávam ako vlastný výrobok 601, alebo 602 služby?

    VieraK. je offline (nepripojený) VieraK.

    VieraK.
    Chcela by som sa opýtať, ako zaúčtovať montáž elektrozabezpečovacieho systému, ktorý si dala s.r.o. namontovať do kancelárie, ktorú má v prenájme? Nie teda na svoju vlastnú budovu, ale prenajatú kanceláriu? Možem to účtovať na 501, ide o sumu 700 eur.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja som to zaúčtovala na 518/321 s tým, že sa jedná o demontovateľné zariadenie, ktoré nie je súčasťou budovy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.