Zavrieť

Porady

Definícia partnerského vzťahu druh/družka

Chcem sa opýtať ako to je partnerským vzťahom druh/družka, keďže presne vysvetlenie sa mi nepodarilo nájsť. Žijem s partnerkou v spoločnej domácnosti v prenájme, ale nie sme právne nijako registrovaní ani spoločne nevychovávame dieťa. Sme teda aj my druh a družka? Žijem v tom, že naše spolužitie je len ako partner/partnerka ale dočítal som sa, že ak sme v spoločnej domácnosti tak sme už druh/družka.

Ďakujem za vysvetlenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kto je vlastne druh a družka?

    Treba uviesť, že zákony takýto vzťah nedefinujú a neupravujú. Právna teória považuje za druha a družku muža a ženu, ktorí nie sú zosobášení, avšak vytvárajú životné spoločenstvo, t.j. žijú spolu, spoločne sa starajú o uspokojovanie potrieb rodiny, prípadne sa spolu starajú o deti. Aký je rozdiel v právnom postavení nezosobášených párov a manželov a čo môže hroziť párom, ak manželstvo neuzavrú?
    Viac tu:
    http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...-a-druzky.html

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Kvaka, Kabaka123, Katy a R, Chobot, willma, arizona, alaya1
    7

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Druh/družka či partner/partnerka nemá význam v právnych úkonoch a vzťahoch. Vyvoláva to problémy, ale aktivisti viac bojujú za registrované partnerstvo ...

    Viac ako na definíciu sa zameraj na praktické dôvody, napr. prihlásiť spoločný nájom, aby ste napr. mali dôkaz, že ste žili v spoločnej domácnosti aspoň tri roky predtým, ako by nájomca zomrel, zabezpečiť si navzájom dedičstvo a pod.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Kvaka, robovi, marjankaj, Kabaka123, Katy a R, Tweety
    6

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ono záleží, čo si pod pojmom "PRESNÉ vysvetlenie" predstavuješ.
    Definícia ale neexistuje...nepozná ju ani Občiansky zákonník.

    Lebo vysvetlení právneho vzťahu je na nete teda veru dosť.
    http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...-a-druzky.html

    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    2. ▶ muž žijúci so ženou v spoločnej domácnosti bez sobáša: žiť ako d. a družka
    http://slovniky.juls.savba.sk/?w=dru...tf-8&oe=utf-8#
    .
    Nikdy nepochopím, prečo sa na Slovensku zaužívalo predstavovať svojho partnera/-ku za priateľa/-ku, a to aj pred očami svojich detí. Guľáš od malička.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Muž bez sobasa je.... muž-u mna "moj chlap"...mam muža-chlapa....nie manžela...... ked ho predstavujem...to je moj chlapnikdy som nepovedala priatel....
    Tweety Lui, veď by to bolo hlúpe, že priateľ, keď je viac ako priateľom,, je chlapom , mužom ženy so všetkým, čo k tomu patrí
    kopretinka ale pritom predsa môže byť aj priateľ,nie? Ja mám prriateľky a nemáme spolu sex.
    buchač Kuwa...ale dávate tomu lovenčinovi poriadne zaberovať.

    Ono by bolo dobré ujasniť si pojmy...a to nejdem absolútne robiť zo seba múdreho.

    Kamarát/ka
    Partner/ka
    Priateľ/ka
    Druh/žka
    Manžel/ka


    ...a pritom jedno nevylučuje druhé, respektíve jedno môže ísť spolu s druhým.
    vicktor Kamaratova manzelka moze byt moja priatelka a prilezitostna sexualna partnerka - takto si to myslel?
    Kabaka123 @ buchač

    "Kamarát/ka
    Partner/ka
    Priateľ/ka
    Druh/žka
    Manžel/ka"

    ja mám takúto stupnicu

    -neznámy
    -známy
    -kamarát
    -dobrý kamarát
    -veľmi dobrý kamarát
    -priateľ
    -dobrý priateľ
    -veľmi dobrý priateľ
    -milenec
    (môže byť aj že dobrý milenec a veľmi dobrý milenec)
    -partner(druh)
    -manžel- (to už je to najsamlepšie tu definovanie dobrý a veľmi dobrý vypadá)

    deti
    buchač POZOR na jedno.

    To moje nie je stupnica...to je len slovenčina a význam jednotlivých slov.
    Zvyšok nejak neriešim, aj keby sa dalo.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nie som pravnik, ale kedysi za sociku sa vztah druh/druzka zapisoval do OP podobne ako manzel/manzelka. Nezachytil som (nespominam) ze by to bolo zrusene.
    Sexovanie ako faktor by som dost spochybnil - na frekvenciu mozu byt velmi odlisne nazory.
    Naposledy upravil vicktor : 01.03.17 at 09:38
    Soňa K Akože on sexuje 4 krát za týždeň a ona 2 krát ....

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    V spolocnej domacnosti ziju aj studenti, ktori si spolocne prenajimaju byt. Z hladiska zakona zalezi na tom, ako casto mate sex.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hm...lenže študenti žijú síce spoločne, sexujú statočne...ale rozhodne sa nestavajú do role vo vzťahu ako druh-družka.
    Oni sú len priatelia....
    babka - ježibabka Juraj a Ty toto nevieš? Priatelia spolu nesexujú. On ju predstaví ako toto je pani, ktorá mi varí, perie atď a ja ju zato......
    Soňa K A ešte, či máte spoločné lóve, takže sex a prachy ....
    Ing. Ľubomír Janoška @misomiso:
    Ako často musí mať študent sex, aby sa stal druhom?
    A ako často musí mať študent sex, aby sa stal družkou?
    Tweety misomiso
    Z hladiska zakona zalezi na tom, ako casto mate sex. Zákon určuje frekvenciu ako často,či nečasto? Nechceš upresniť? Kamarátstvo so sexom, tomu sa moderne hovorí priateľstvo s benefitmi.
      zbaliť

    Definícia partnerského vzťahu druh/družka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.