Zavrieť

Porady

úhrada CZK na EUR účet

Prosím Vás ako postupovať pri úhrade na bežný účet. Odberateľ mi uhradil faktúru v CZK na EUR účet. Na výpise mám prepočítací kurz 29,103CZK/EUR. Lebo potrebujem vyrovnať pohľadávku v CZK, ale príjem na účet potrebujem nahodiť v EUR. Poraďte niekto,ak s tým máte nejaké skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gerty je offline (nepripojený) gerty

    gerty
    Aj mám neposlušných odberateľov, ktorí si sem-tam zamenia číslo účtu. Postup je nasledovný:
    1. Uhradiť pohľadávku v tej mene, ako bola vystavená, t.j. CZK
    2. Vrátiť sa na účet a prepísať CZK na EUR.
    Takto bude pohľadávka uhradená v správnej mene a aj účet Ti bude sedieť.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    záleží od soft. Ja to robím tak, že cez účet EUR naúčtujem 221/777 ale nespárujem s faktúrou a vnútor.dokladom naúčtujem úhradu v CZK 777/311 k faktúre v CZK. Kurzy používam toho dňa kedy prišla úhrada , kurz nbs. Čiže zvlášť pre CZK a zvlášť pre EUR.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    renča1
    záleží od soft. Ja to robím tak, že cez účet EUR naúčtujem 221/777 ale nespárujem s faktúrou a vnútor.dokladom naúčtujem úhradu v CZK 777/311 k faktúre v CZK. Kurzy používam toho dňa kedy prišla úhrada , kurz nbs. Čiže zvlášť pre CZK a zvlášť pre EUR.
    Máš pravdu, záleží to asi do programu. Nevedela som sa zorientovať v kurzoch. Tiež som to chcela urobiť ako ty, len som si nebola istá. Ďakujem.

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    V Softipe úhrada ide v tej mene ako prišla do saldokonta a tam je možnosť faktúru ručne spárovať s úhradou.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    zuzi
    V Softipe úhrada ide v tej mene ako prišla do saldokonta a tam je možnosť faktúru ručne spárovať s úhradou.
    Mne to v programe nejde, musela som to nahodiť ako písala Renča1. Dúfam, že to bude OK.

    úhrada CZK na EUR účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.