Zavrieť

Porady

PN alebo UP?

hned po ukonceni pracovneho pomeru je vyhodnejsie sa hodit na pn alebo najprv UP a potom pn? Nemam narok od Uradu prace, resp na podporu v nezamestnanosti, nemam este odpracovany dostatocny pocet rokov
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

karenka Pozri príspevok
hned po ukonceni pracovneho pomeru je vyhodnejsie sa hodit na pn alebo najprv UP a potom pn? Nemam narok od Uradu prace, resp na podporu v nezamestnanosti, nemam este odpracovany dostatocny pocet rokov
V prvom rade sa zaeviduj na UP.
Potom môžeš využiť ochrannú lehotu 42 dní na PN. A začala by som si platiť dobrovolné nemocenské poistenie po začatí PN.
Naposledy upravil Xanti : 25.12.09 at 10:14
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Zaeviduj sa na úrade práce a v ochrannej lehote - 42 dní choď na PN.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

karenka Pozri príspevok
hned po ukonceni pracovneho pomeru je vyhodnejsie sa hodit na pn alebo najprv UP a potom pn? Nemam narok od Uradu prace, resp na podporu v nezamestnanosti, nemam este odpracovany dostatocny pocet rokov
Kolko trval pracovný pomer u posledného zamestnávatela ?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Chcem len dúfať, že do tejto témy neprišiel nikto zo sociálky, či príslušného ministerstva. Lebo by ho v okamžiku prešiel smiech aj vianočné radovánky.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
Chcem len dúfať, že do tejto témy neprišiel nikto zo sociálky, či príslušného ministerstva. Lebo by ho v okamžiku prešiel smiech aj vianočné radovánky.
Myslím, že o tomto fenomene vedia na sociálke a príslušnom ministerstve roky. A patrí ku koloritu stratenia práce bohužial.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Xanti Pozri príspevok
Myslím, že o tomto fenomene vedia na sociálke a príslušnom ministerstve roky. A patrí ku koloritu stratenia práce bohužial.
To ešte neznamená, že Poradu musíme devalvovať porušovaním etiky a napomáhať, aby z dojnej kravy sociálnej bola aj zdochlina. Nemáme na onkológie, ani pre sociálne odkázaných...pekný zbytok sviatkov Xanti.

P.S. Nie je kolorit, ako kolorit...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
To ešte neznamená, že Poradu musíme devalvovať porušovaním etiky a napomáhať, aby z dojnej kravy sociálnej bola aj zdochlina. Nemáme na onkológie, ani pre sociálne odkázaných...pekný zbytok sviatkov Xanti.

P.S. Nie je kolorit, ako kolorit...
To máš pravdu nemáme na onkologie, ani pre sociálne odkázaných. Ale pritom máme na dôchodky pre alkoholikov napríklad, ktorí spoločnosti nič nedali. Len berú, zamestnaný človek dáva a ked potrebuje tak nemôže brať? Trošku divná logika, sorry Danila.

Si vezmi seba, neverím že si s chrípkou marodila doma. Určite si chodila do práce, a mnoho zamestnaných to takto robí. Nečerpajú PN, lebo im to pokazí výplatu a každé euro sa zíde. No a samozrejme roky ničenia svojho tela si vyberie daň. Človek poväčšine ked mu skončí pracovný pomer sa snaží dostať do normálu a snaží sa vyzdravieť. Aby mohol znova roky ťahať ako taký vôl.

Takže si myslím, že etika porušená nebola. Dotyčná by šla na PN aj bez toho aby sme jej my poradili. Akurát nevedela čo skôr.

Aj Tebe Danila prajem krásny zvyšok sviatkov, a všetko dobré v Novom roku.
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Aj ja som za marodovanie po skoncení pracovného pomeru. Su to aspon nejaké peniaze ked človek ktory robil ako debil nemá nárok ani na korunu a tí co neprispeli ani korunu do socialnej poistovne sa tesia vselijakym prispevkom, vid nasi romski spoluobcania.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Danila Pozri príspevok
To ešte neznamená, že Poradu musíme devalvovať porušovaním etiky a napomáhať, aby z dojnej kravy sociálnej bola aj zdochlina. Nemáme na onkológie, ani pre sociálne odkázaných...pekný zbytok sviatkov Xanti.

P.S. Nie je kolorit, ako kolorit...
Tak to vidíš Danila , aké je to jednoduché prísť k lekárovi a získať maródku, napr. v podobe daru. Tiež, akí vieme byť plní pochopenia, nielen cez Vianoce, ak nás to nič nestojí. a potom sme plní rozhorčenia, keď lekár predpíše generiká, pretože na originály nemá limit, neurobí všetky vyšetrenia, opakované vyšetrenia, lebo...lebo... A čítam o tom aj na Porade. A keby mi ešte niekto vysvetlil a presvedčil ma, že ten, čo s takou ľahhosťou napíše "hodiť sa na PN" a "nemám nárok na podporu", naznášal do erárnej kasy kopu zlatých vajec.
P.S. Máš pravdu, ako často. Nie je kolorit, ako kolorit...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Prečo vždy posudzujeme zadávateľa?
Ano súhlasím s tebou Petra, že s ľahkosťou bolo povedané. Ale treba si uvedomiť jedno.
Čo ak dotyčná s tou ľahkosťou napr. 2,5 roka znášala tie zlaté vajíčka v podobe odvodov z 2000 eurovej výplaty? Samozrejme mohla ich znášať len 2 mesiace z výplaty 300 eur. To my nevieme, tak prečo posudzujeme konanie zadávateľa?

Prečo sa nepozastavíme nad tým, že nemocní ludia nemajú nárok napr. na ID, lebo nedali do vačku. Ale alkoholik, sám si je na príčine, sám si ubližuje, tak ten je s úplnou lahkosťou na ID a má istý príjem.
Mnohí z nás sme nemocní a pracujeme, znášame tie zlaté vajíčka do tej spoločnej kasy. Ano čerpáme odtial dôchodky, ( smiešne dôchodky ale poviem aj to je lepšie ako nič, ako prstom do oka ) ale videli ste alkoholika zamestnaného? Videli ste ho robiť? Videli ste ho aj niečo prinášať tejto spoločnosti? Ja nie.

Ty chceš ísť na liečenie, tak si zaplatíš za to riadne prachy. Alkoholik, stačí aby prišli mrazy a vyslovene sa dá hodiť do liečebne na Prednú horu, prečká tam zadarmenko to najtuhšie. Vráti sa do života a zase skončí pri flaške ( česť výnimkám, ktorý dokážu odolať pokušeniu ).

Prečo sa nepozastavíme nad tým? Prečo sa pozastavujeme nad "koloritom" dnešnej doby, ak skončí niekto prac. pomer tak ide na PN. Možno s banalitou, s ktorou by nemarodoval ak by to zamestnanie mal. Ale aj z banality sa vie vyvinúť zákerné ochorenie.
Viem o tom svoje, díky chrípka prechodená...... stačil mi týžden v posteli ktorý som si nedopriala, a dopadla som s bilanciou mesačná spotreba liekov zo spoločnej kasy za 20 000 sk. A to som odmietla liečbu kde jedna infúzia by bola stála 200 000 sk. Díky banálna chrípka....
Naposledy upravil Xanti : 26.12.09 at 10:59
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Milá Xanti, čo vlastne obhajuješ? Zlodejinu? To tu môžeme začať radiť bezdomovcom, ako sa najesť v hypermarketoch, aby ich nechytili, a aby nezomreli hladom. Vieš, oni nemajú na DNP, oni nemajú na net, aby sme im poradili......ako prísť k tomu, čo im iní ukradli....
Ja som bola presvedčená, že ZDRAVÍ NEMOCNÍ sú len v románoch. A oni sú všade, aj s radcami na Porade. Aspoň keby sme sa tvárili, že zákon je pre nás alfou a omegou. Ale často ani to nedokážeme. Rada budem v tejto téme červená až za ušami....a Ty sa zelenaj........nezávidím.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
Milá Xanti, čo vlastne obhajuješ? Zlodejinu? To tu môžeme začať radiť bezdomovcom, ako sa najesť v hypermarketoch, aby ich nechytili, a aby nezomreli hladom. Vieš, oni nemajú na DNP, oni nemajú na net, aby sme im poradili......ako prísť k tomu, čo im iní ukradli....
Ja som bola presvedčená, že ZDRAVÍ NEMOCNÍ sú len v románoch. A oni sú všade, aj s radcami na Porade. Aspoň keby sme sa tvárili, že zákon je pre nás alfou a omegou. Ale často ani to nedokážeme. Rada budem v tejto téme červená až za ušami....a Ty sa zelenaj........nezávidím.
Danila
a prečo vlastne sa tu bavíme o tej tzv. " zlodejine" . Zadávateľka chcela radu dostala ju. Myslím, že by sme nemali rozpitvávať jej pohnútky.

To potom môžeme označiť za zlodejinu DNP, a tiež ženy čo plánujú materskú a plánujú ju tak aby ju mali čo najvyššiu. To potom môžeme považovať za zlodejinu tie čo idú na materskú a urobia čachre machre s prac. pomerom, aby bola tá materská najvyššia.

Mnoho vecí v tomto štáte môžeme považovať za zlodejinu. Je zlodejina i to, že beriem ID? Je zlodejina i to, že mi chýbalo pár dní poistenia (10 dni) aby som ho získala, že som bola tak drzá a doplatila si tých pár chýbajúcich dní. Je to tiež zlodejina?

A spomínaš tu bezdomovcov, či veríš alebo nie aj oni by vedeli plávať v tých vodách len im vyhovuje život aký majú. Ja spomeniem romskych spoluobčanov, tí využijú všetko všecičko to Ti nevadí? To nevadí, že oni nič nedávajú ale čerpajú toho požehnane?
Mne to vadí, vadí mi že ja jak blbec pečiem na sviatky, ale cigán vleze do obchodu nakúpi zákusky za pár tisíc, a alkoholu od výmyslu sveta. A o dva dni nato niečo vykradne, lebo došli dávky, lebo došlo jedlo.
To ti nevadí??:????

A čo sa týka červenania, tak pri tvojich príspevkoch som červený palec nevidela. Asi mám problém z očami, ale sorry nemám čas lietať po doktoroch. Polietam ak náhodou prídem o zamestnanie... vtedy ten čas mať budem a hádam nebude neskoro.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
To tu môžeme začať radiť bezdomovcom, ako sa najesť v hypermarketoch, aby ich nechytili, a aby nezomreli hladom.
Ad k tomu, vedela by si im to poradiť? Ja nie.
Lebo oni sa najedia v hypermarketoch, a SBSkari sú proti tomu bezmocní. No a pracovníci týchto hypermarketoch poväčšine s minimálnou mzdou to potom uhradia s obrovskou radosťou.
Naposledy upravil Xanti : 26.12.09 at 11:41
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Milá Xanti, sú sviatky a teda sa riaďme desatorom. Aj ja sa ním ako neznaboh a ateista riadim. Minimálne nepokradneš je pre mňa sväté. A už som opäť hlboko pod celospoločenským priemerom ja úbohá.

P.S. A názov témy by bolo slušné vymazať. Ako istú vizitku, že Porada je pre všetkých písaný a dodržiavaný zákon.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
Milá Xanti, sú sviatky a teda sa riaďme desatorom. Aj ja sa ním ako neznaboh a ateista riadim. Minimálne nepokradneš je pre mňa sväté. A už som opäť hlboko pod celospoločenským priemerom ja úbohá.

P.S. A názov témy by bolo slušné vymazať. Ako istú vizitku, že Porada je pre všetkých písaný a dodržiavaný zákon.
Ale ale milá Danilka,
vari sa mimo sviatkov neriadiš desatorom? Vari konáš zlo? No toto...
ináč tým, že si tu hodila bibliu a desatoro, ja ako veľmi vlažný katolík o tom moc páru nemám, ale donútila si ma hladať v nekonečnej studnici múdrosti a zdroja informácii ako je ujo GOOGLE.
A našla som toto http://www.duchovnapremena.sk/desatoro/p7.html kde sa píše, že to nepokradneš sa nevzťahuje len na hmotné majetky ale aj na nehmotné.
Do vlastníctva človeka patrí ešte i jeho povesť, verejné uznanie, jeho zmýšľanie, jeho svojráznosť, tiež dôvera, ktorej sa teší u iných, keď už nie u všetkých, teda aspoň u niektorých! Ak dôjde k tomu, tak pýcha nejednej duše zmalomyseľnie pri tomto prikázaní. Veď si len polož otázku: Ešte nikdy si sa nepokúsil, možno snáď v dobrom presvedčení, otriasť dôverou, ktorej sa človeku dostáva u iných varovaním, alebo ju úplne podkopať? Tým si toho, komu táto dôvera patrila, doslova okradol! Lebo ty si mu ju zobral! Lebo si sa aspoň o to pokúsil.
Vdaka, dopracujem sa k zaujímavými informáciam.

No nič táto diskusia je už , zadávateľka dostala odpoved na svoju otázku a ja idem dokončiť tortu čo pečem na oslavu. To vieš nestihla som kúpiť, spoluobčania vykúpili.

Krásny a spokojný večer prajem.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Danila Pozri príspevok
Milá Xanti, sú sviatky a teda sa riaďme desatorom. Aj ja sa ním ako neznaboh a ateista riadim. Minimálne nepokradneš je pre mňa sväté. A už som opäť hlboko pod celospoločenským priemerom ja úbohá.

P.S. A názov témy by bolo slušné vymazať. Ako istú vizitku, že Porada je pre všetkých písaný a dodržiavaný zákon.
Všetky Tvoje príspevky veľmi pozorne prečítam, keď chcem na ne reagovať, aby som ich neposúvala smerom, kde oni vôbec nemali namierené. Hádam som mu porozumela správne a niet o čom. Preto už len dodám, že sme sa od PN dostali k etike, od krádeží k zákuskom. A desatoro nezaškodí zopakovať nikomu, ani mne.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Xanti Pozri príspevok
...To potom môžeme označiť za zlodejinu DNP, a tiež ženy čo plánujú materskú a plánujú ju tak aby ju mali čo najvyššiu. To potom môžeme považovať za zlodejinu tie čo idú na materskú a urobia čachre machre s prac. pomerom, aby bola tá materská najvyššia. ...
Je pravda, že práve kvôli takémuto "plánovaniu" má byť od budúceho roku zrušená možnosť platiť si dobrovoľne poistné (nielen nemocenské, ale aj v nezamestnanosti)?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Llívia Pozri príspevok

Je pravda, že práve kvôli takémuto "plánovaniu" má byť od budúceho roku zrušená možnosť platiť si dobrovoľne poistné (nielen nemocenské, ale aj v nezamestnanosti)?
No ja neviem, môj názor je ten, že je to blaf. Lebo prečo by potom ministerka v relácii vykrikovala, že každá žena môže získať zvýšený rodičovský príspevok. Že platiť 13 eur nie je tak veľa, a že zvýšený rodičovský môžu mať všetky. Že to nie je diskriminácia....

Ak by zrušili možnosť DNP, tak tieto ministerkine slová by asi ťažko platili. Nemyslíte?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No Karenke odpovedané bolo...aj tak mám taký silno-nutkavý pocit, že ...och, kusnem si ja radšej do jazyka aj do prstov, však sú Vianoce...
Prejedla som sa, priam levitujem...ak by som nedajbože z toľkej hojnosti ochorela, tak si vezmem dovolenku, PN neprichádza do úvahy, ach jaj, to sme dopadli my zamestnaní...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

danushka Pozri príspevok
No Karenke odpovedané bolo...aj tak mám taký silno-nutkavý pocit, že ...och, kusnem si ja radšej do jazyka aj do prstov, však sú Vianoce...
Prejedla som sa, priam levitujem...ak by som nedajbože z toľkej hojnosti ochorela, tak si vezmem dovolenku, PN neprichádza do úvahy, ach jaj, to sme dopadli my zamestnaní...
Neboooooj ak prídeš o robotu tak budeš mať čas ísť aj na PN a poriadne sa preliečiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať