Zavrieť

Porady

Prerušenie PN

Dobrý večer. Môžte mi niekto poradiť? Som v koncoch a neviem kam sa obrátiť o pomoc.
Mám zdravotné problémy - mám reumu a osteoporózu a som dlhodobo na PN (12.4. to je 102 dní). Môj ošetrujúci lekár zahájil prieskumné konanie. Môžem napriek tomu, že lekár zahájil prieskumné konanie prerušiť PN na vlastnú žiadosť?.
Pri štvorčlennej rodine byť na PN štyri mesiace je to dosť nepríjemná situácia aspoň pre mňa.
Ak by som podpísal reverz a niečo by sa mi stalo, môže ma môj ošetrujúci lekár odmietnuť ošetriť?
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Želám pohodový deň.

    Ak pacient napriek náležitému vysvetleniu odmieta potrebnú zdravotnú starostlivosť, lekár si od neho musí vyžiadať vyjadrenie o jej odmietnutí v písomnej alebo inak preukázateľnej forme (negatívny reverz).

    Negatívny reverz však nezbavuje lekára povinnosti poskytnúť potrebnú zdravotnú starostlivosť. Ak pacient vo forme negatívneho reverzu napríklad odmietne podľa názoru lekára potrebnú operáciu, lekár je povinný postupovať konzervatívne.

    Najčastejšie sa používa negatívny reverz pri odmietaní operácie, transfúznej liečby, a pri predčasnom prerušení hospitalizácie, či ukončení liečby na podnet pacienta.

    http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=1724

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    ProfesionalEL Pozri príspevok
    Dobrý večer. Môžte mi niekto poradiť? Som v koncoch a neviem kam sa obrátiť o pomoc.
    Mám zdravotné problémy - mám reumu a osteoporózu a som dlhodobo na PN (12.4. to je 102 dní). Môj ošetrujúci lekár zahájil prieskumné konanie. Môžem napriek tomu, že lekár zahájil prieskumné konanie prerušiť PN na vlastnú žiadosť?.
    Pri štvorčlennej rodine byť na PN štyri mesiace je to dosť nepríjemná situácia aspoň pre mňa.
    Ak by som podpísal reverz a niečo by sa mi stalo, môže ma môj ošetrujúci lekár odmietnuť ošetriť?
    Ďakujem za pomoc
    Profesional, neviem čo je prieskumné jednanie, zrejme sa to týka asi žiadosti o invalidný dôchodok., vyjadri sa konkrétnejšie, je tvoj zdravotný stav a tvoje pocity také, že chceš požiadať o invalidný dôchodok? ak áno, ja by som ti nedoporučovala ukončiť PN, viem, finanačná situácia v rodine nie je určite ružová, ty si však musíš určiť priority - zdravie alebo peniaze.,pred týmto rozhodnutím som stála aj ja a každý, kto má zdravotné problémy., na internete je prístupný zákon, ktorý ti pomôže zorientovať sa v tom, aká je tvoja miera poklesu schopnosti pracovať.,

    želám veľa zdravia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.