Zavrieť

Porady

Dohoda o brig.práci študenta Nedz.časť

Prosím o radu, mám študenta na dohodu o brigádn.práci, uplatnuje si nezda. časť, keď som si pozrela predchádzajúce študenta kartu mal tam sumu 243,25€ nezdan.časť...prečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Akú mu mám dať nezd.časť ked podpísal vyhlásenie a uplatnuje si nezd.časť základu dane??? U iného dohodára o brigádn.práci som videla inú sumu nezd.časti....ach jaj..nerozumiem tomu...

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Babulica Pozri príspevok
    Akú mu mám dať nezd.časť ked podpísal vyhlásenie a uplatnuje si nezd.časť základu dane??? U iného dohodára o brigádn.práci som videla inú sumu nezd.časti....ach jaj..nerozumiem tomu...
    Nezdaniteľná čiastka je 335,47EUR,keď podpísal vyhlásenie.

    Maťuša je offline (nepripojený) Maťuša

    Maťuša
    books Pozri príspevok
    Nezdaniteľná čiastka je 335,47EUR,keď podpísal vyhlásenie.
    má ho podpísané...takže mu dám 335,47, ale prečo iní majú 243?? ale to je teraz jedno ďakujem idem makať

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Ešte jedna otázka: ak si brigádnik uplatní nezdanit.časť tak jeho výplata bude rovnaká?? napríklad má dostat 800€ tak bude taká istá?? alebo sa poníži o predd.dan???

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Babulica Pozri príspevok
    Ešte jedna otázka: ak si brigádnik uplatní nezdanit.časť tak jeho výplata bude rovnaká?? napríklad má dostat 800€ tak bude taká istá?? alebo sa poníži o predd.dan???
    800-335,47=464,53EUR
    464,53x19%=88,26EUR
    K výplate dostane 800-88,26=711,74EUR

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Babulica Pozri príspevok
    Ešte jedna otázka: ak si brigádnik uplatní nezdanit.časť tak jeho výplata bude rovnaká?? napríklad má dostat 800€ tak bude taká istá?? alebo sa poníži o predd.dan???
    Nezdanitelna cast je vzdy 335,47 EUR za 1 mesiac (1 a 2/2009 boli vynimkou - ina vyska nezdanitelnej casti uplatnovanej mesacne), nemoze byt viac ani menej. Ak je prijem nizsi ako nezdanitelna cast, nie je co zdanovat, dan je 0 EUR. Ak je prijem vyssi, pocitas: hrube minus nezdanitelna cast = zaklad dane, z ktoreho vypocitas dan (preddavkova/zrazkova - podla vysky prijmu). Cista mzda = hrube minus dan. Dan odvedies DU.
    Naposledy upravil Lianka : 21.12.09 at 18:13 Dôvod: oprava

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak má podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa,má nárok na odpočít.položku v sume 335,47 € za rok 2009,v roku 2010 platí tá istá výška odpočít.položky.Pri odmene 800,-€ treba vypočítať preddavkovú daň:
    800,-€ - 335,47 € - 464,53,-€ x 19% daň - 88,26 €-
    Netto mzda bude 711,74,-€

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Maťuša Pozri príspevok
    má ho podpísané...takže mu dám 335,47, ale prečo iní majú 243?? ale to je teraz jedno ďakujem idem makať
    asi máš starý mzdový SW .
    NCZD za 01-02/09 bola 286,27 €, od 1.3.2009 335,47 €
    V RZD si budú všetci uplatňovať ročnú NČZD 12 x 335.47€

    Dohoda o brig.práci študenta Nedz.časť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.