Zavrieť

Porady

Materská-živnostníčka

Dobrý večer chcela by som sa opýtať ak si živnostníčka platí odvody do sociálnej poistovňe z minima/poistená je 2 roky/ a má určený pôrod na 15.12.2011 kedy si má zvýšiť sadzbu platenia odvodov,aby dosiahla maximálny vymeriavaci základ na MD?/napíšte mi koľko presne EUR si má platiť a ako dlho/ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zk24 Pozri príspevok
    Z horneho prispevku som pochopila ze sa berie nejaky VZ za poslednych 90 dni?
    Zivnostnicka ktora je poistena trebars aj 5 rokov, plati ale z minima, otehotnie a rychlo sa prihlasi na dobrovolne poistenie. Ovplyvni to jej vysku materskej?
    Nie neovplyvní, hore som písala že má zrušiť živnosť a nájsť si zamestnanie - byť zamestnancom , ktoré bude trvať 90 dní.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Už je neskoro,
    pomohlo by jej zrušiť živnosť a zamestnať sa na 90 dní z maximálneho VZ pred nástupom na materskú.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zk24 Pozri príspevok
    Ja sa tejto problematike vobec nerozumiem, a preto sa chcem spytat - pomohlo by takejto zivnostnicke keby si platila okrem povinneho aj nejake dobrovolne poistenie?
    Zuzka určite áno, ale musela by si ho začať platiť pred otehotnením.
    Ak je tehotná tak šanca neni.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kejt Pozri príspevok
    Mohla by aj tú živnosť pozastaviť? A akú hrubú mzdu by musela mať 90 dní,aby mala najvyššiu materskú?
    Ukončiť.
    1116,75 eur.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nie nemusíš, ale SP skúma či do dňa pôrodu máš splnenú podmienku 270 dní . Čo ak si tehotná už nesplníš takže nič ti nevyplatia a platila by si to zbytočne.

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Mohla by aj tú živnosť pozastaviť? A akú hrubú mzdu by musela mať 90 dní,aby mala najvyššiu materskú?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ja sa tejto problematike vobec nerozumiem, a preto sa chcem spytat - pomohlo by takejto zivnostnicke keby si platila okrem povinneho aj nejake dobrovolne poistenie?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Xanti Pozri príspevok
    Zuzka určite áno, ale musela by si ho začať platiť pred otehotnením.
    Ak je tehotná tak šanca neni.
    Musim niest do SP nejake potvrdenie o tom odkedy som tehotna? Alebo az pri odchode na matersku?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Xanti Pozri príspevok
    Nie nemusíš, ale SP skúma či do dňa pôrodu máš splnenú podmienku 270 dní . Čo ak si tehotná už nesplníš takže nič ti nevyplatia a platila by si to zbytočne.
    Z horneho prispevku som pochopila ze sa berie nejaky VZ za poslednych 90 dni?
    Zivnostnicka ktora je poistena trebars aj 5 rokov, plati ale z minima, otehotnie a rychlo sa prihlasi na dobrovolne poistenie. Ovplyvni to jej vysku materskej?

    Materská-živnostníčka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.