Zavrieť

Porady

lepenie polystyrenu na sadrokarton

zdravim moze sa lepit polystyren na sadrokarton ktory neni tepelne izolovany myslim strop???
Jedna sa oto ze sme sa stahovali do RD a neskor sme zistily ze stropy z kartonu su neni izolovane vatou ci sa moze takto to vyriesi namiesto pracneho draheho znovuurobenia celeho kartonu tak PORADTE PROSIM
Naposledy upravil misoa24 : 07.01.16 at 18:46
vlado 33 Málo info: ako je starý dom?
chceš izolovať pod strechou?
sú tam trámy, šaš, omietka?
strecha je áčková?
aký sklon strechy?
pošli foto
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Urcite by som nelepil nepriepustnu vrstvu (polystyren) na existujuci SDK. Hlavne kvoli vlhkosti. Ak je to konstrukcne mozne, sprav si radsej dalsiu vrstvu SDK s prislusnou parozabranou a mineralnou izlaciou. Neviem o aku plochu sa jedna, ale SDK strop je relativne nizky naklad, tak by som uvazoval aj nad zhodenim povodneho a nahodenie noveho stropu. Bolo by to ciste, regulerne a bezpecne riesenie.
    Naposledy upravil Consultix : 10.01.16 at 21:54
    misoa24 ???

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    porad sa tými čo robia fúkanú izoláciu ten polystyrén ako podhľad i ako ozdobný nie je žiadne estetické terno
    misoa24 takze este raz poradte rd prizemni povala strecha a ckova strop dosky medzera dosky palach omietka stropy znizene sdk o 30cm bez parozabrany a izolacie riesenie??? chcely sme dat polystyren 5cm lepeni penou a stropne kazety pripadne polystyren kotveny pvc taniermi a pod neho parozabranu foliu a na polystyren kazety PORADTE...............
    pavol54 tak ako napísal vlado ale virtuálne radiť bez zodpovednosti, preto sa nájdi fúkané izolácie dnes je firiem čo to robia a medzi tými hľadaj ale najprv kým začneš robiť kalkulačku a ideš s výpočtami

    kepipo je offline (nepripojený) kepipo

    kepipo
    Ja si myslím že to nieje dobrý nápad.Treba zhodiť sadrokartón ,konštrukcia može ostať ,vyplniť izoláciou ale dokladne,na konštrukciu pripevniť paronepriepustnú fóliu z obojstrannou lepiacou páskou a nahodiť sadrokartón .Určite to nebude až tak finančne náročné.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Dnes môžeš lepiť všetko čo chceš a na čo chceš. Vyber si správne lepidlo, od nejakého výrobcu ( ja preferujem Den braven) a lep. Nezabudni si pripraviť podklad, je napísaný na obale lepidla, riaď sa podľa návodu. Hlavne nešetri....teraz platí.....kto šetrí......prerobí.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoa24 nie pod strechou povala je prazdna jedna sa o prizemie strop su dosky drevene a znizene sadrokartonom
    vlado 33 Ja to prenechám viac znalým, nechcem niečo popaprať. Počkaj na lapejka, má skúsenosti.
    vlado 33 Na povale je podlahová krytina dile?.... alebo aká je tam krytina? Sú tam nejaké ďalšie miestnosti?
    vlado 33 Na povale by som odkryl podlahu podľa potrieb majstrov. Do medzi priestoru by som dal nafúkať celulózovú fúkanú izoláciu. Striekanú polyuretánovú iba v prípade ak by drevo bolo ošetrené Krovsanom. Aj to by som si ešte 100x premyslel. Pozri si tepelné odpory jednotlivých materiálov. To by som spravil ako prvé, pokiaľ je to možné.
      zbaliť

    lepenie polystyrenu na sadrokarton

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.