Zavrieť

Porady

som zamestnaný na dohodu, neregistrovaný na UPSVaR,mám nárok na platenú PN?

Na začiatku roka 10.1.2011 som mal ísť pracovať so slovenskou firmou do zahraničia,2x sme podpisovali pracovné zmluvy a vždy to padlo.Nakoniec v marci nám oznámili že nič z toho nebude,dali nám ponuku zamestnať sa u nich na dohodu na 300hod. Počas tejto doby som sa nezaregistroval na UPSVaR,mám nárok na platenú PN počas dohody,alebo po nej?
Čo to všetko pre mňa znamená-povinnosti atd.Poraďte čo urobiť aby som z toho vykorčuloval.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    miro22327 Pozri príspevok
    zmluva bola podpísaná na 300hod.ide mi o to,že zrejme sa budem musieť urýchlene prihlásiť na UPSVaR,kvôli odvodom,dohoda je prerušená na 2 týždne,pre nutný hydrogeologický prieskum pracoviska,zostáva odpracovať 100hod,
    registrácia na UPSVaRu by bola zrejme výhodná aj počas práce na dohodu
    Ale počas evidencie na Úrade práce nesmie Tvoja mesačná odmena z dohody o vykonaní práce presiahnuť 136,61 €. V opačnom prípade Ťa vyradia z evidencie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, nemas, ak pracujes na dohoodu, z nej sa neplati nemocenske poistenie, ktoreho platenie je nevyhnutnou podmienkou narok una nemocenske davky.
    Z coho chces vykorculovat? Mas platnu pracovnu zmluvu? Ta by mala byt ako ukoncena?
    Podpisat dohodu ta nemoze nikto donutit.

    miro22327 je offline (nepripojený) miro22327

    miro22327
    zmluva bola podpísaná na 300hod.ide mi o to,že zrejme sa budem musieť urýchlene prihlásiť na UPSVaR,kvôli odvodom,dohoda je prerušená na 2 týždne,pre nutný hydrogeologický prieskum pracoviska,zostáva odpracovať 100hod,
    registrácia na UPSVaRu by bola zrejme výhodná aj počas práce na dohodu

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    a nezabudni, že sa treba prihlásiť aj v zdravotnej poisťovni, ak nebudeš na upsvare a budeš len na dohodu
    Naposledy upravil ewita888 : 14.04.11 at 14:07 Dôvod: doplnenie

    som zamestnaný na dohodu, neregistrovaný na UPSVaR,mám nárok na platenú PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.