Zavrieť

Porady

ako mám myslieť pozitívne

pomaly ide môj zrak dolu vodou,snažím sa myslieť pozitívne. viete momentálne som na materskej do novembra dosť dlhá doba ale s touto diagnózou by som nemala pracovať manuálne, takže návrat do práce pred materskou nie je možný. baví ma fotografovanie a všetko s tým spojené. kreslím portréty. a prichádzam o zrak no je to spravodlivé? zelený zákal čo mám sa nedá liečiť ak niekto vie o niekom alebo niečom čo mi pomôže tak ďakujem za príspevok.aj pekné slovo pomôže. vrelá vďaka
Naposledy upravil KIKA28 : 05.02.08 at 20:32 Dôvod: zlý text
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Kika, tak rada by som ti povedala, že tam alebo tam vyriešiš svoj zdravotný problém a nebudeš sa trápiť, ale v tomto neporadím. Chcem ti však povedať, že niekedy sa nám zdajú veci nepochopiteľné a neriešiteľné a zdá sa nám to hlavne vtedy, keď sa trápime dlhodobo pre viac vecí súčasne a nevieme si pomôcť. Je to naozaj tak, že niekomu je dané do vienka veľa šťastia a málo smoly a niekto ide z blata do kaluže. Ale vždy na tej zahmlenej oblohe vyjde z času na čas hrejivé slniečko a to teplo si treba vtedy dosýta vychutnať, treba sa nechať prehriať zvonku aj zvnútra. Píšeš, že si na materskej dovolenke...vieš koľko žien túži po dieťatku a nikdy nebudú počuť smiech vlastnej ratolesti, neprivoňajú si k vôni malého bacuľatého telíčka a tak strašne by chceli...To som len pre ukážku uviedla príklad toho, že si šťastná žena, máš pre čo žiť a máš sa z čoho tešiť. Treba si všímať práve to šťastie, ktoré berieme ako samozrejmosť.
    Zaregistrovala si sa u nás prednedávnom. Ani netušíš, koľko múdrosti, pozitívnej energie a dobrých ľudí nájdeš na stránkach tohto fóra. Vždy keď ťa zachváti pocit smútku, či beznádeje - nájdeš oporu aj tu, len nezúfaj a neľutuj sa. Ten malý človiečik, ktorého vychovávaš vycíti každú tvoju pohodu či nepohodu, dopraj mu veselú a šťastnú mamičku a vráti sa ti to stonásobne, ver mi.

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    keby mna postihlo nieco obdobne, asi by som hladala spoločnosť ludí s podobným problémom. Ako sledujem, nikto s handicapom nestoji o lustost od tých čo ho nemaju, ale chcu zit "normálne tak ako sa dá. V Spoločnosti ludí s obdobnými problemami sa javí zivot uplne normálny a niekedy možno aj plnohodnotnejší, lebo tí ludia prisli na veci, na ktoré nepostihnutý smrtelník niekedy nepríde za celý život. Hlavne nezufaj, a nelutuj sa. Prekonať svoj vlastný problém pomáha aj pomoc druhým, ktorí su na tom horšie....drž sa!
    Naposledy upravil Tanče : 06.02.08 at 15:07

    KIKA28 je offline (nepripojený) KIKA28

    KIKA28
    ďakujem neľutujem sa ani nevešiam hlavu. som dosť silná a aj budem. aj vďaka Vám. len hľadám pomoc a ľudí s podobnými problémami.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Neboj keď človeku niečo ubudne, tak by v niečom inom zase malo pribudnúť. Ja si všímam moje okolie a tá rovnováha akosi funguje (väčšinou).
    Prajem Ti veľa síl

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Kika, možno si povieš, že ľahko sa nám hovorí a píše povzbudivé slová, keď si to ty a nie my ostatní, ale tiež si myslím, že keď niekde ubudne , inde pribudne - na rozvinutie iných daností. Netreba sa ľutovať , je naozaj šťastím, že máš dieťatko a rodinu a nie si sama! Podľa toho čo píšeš si všestranná a určite nájdeš svoje využitie aj s hendikepom,ktorý máš.
    Držím ti palce a určite keď sem hoci- kedy zavítaš, - teraz hovorím za seba- tu nájdeš vo mne ale isto aj v iných, osoby, ktoré ťa povzbudia.
    Niektoré náboženstvá hovoria o tom, že ak je tvoja duša pripravená na dokonalosť, musí ti byť ubraté z iných funkcií na úkor duchovných, aby sa mohli naplno rozvinúť.
    Ahoj KIka, mozno pomozem, napis na mailik. Ja uzivam produkt na oci je ucinny. Mozes konzultovat s odbornikom.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    no dnes je asi niečo negatívne vo vzduchu, nestíham sa čudovať niektorým príspevkom.

    33andrea je offline (nepripojený) 33andrea

    33andrea
    Ahoj,

    je super, ze ta tolko ludi duchovne podporilo. Urcite Ti velmi drzim palce aj ja.
    Co sa vsak tyka Tvojej choroby, bola si na vysetreni u viacerych odbornikoch alebo len u jedneho? Osobne pokladam za dolezite, konzultovat to s viacerymi.
    Co ak nevyliecitelne je vyliecitelne ???????????? Ak mozes v pohode citat texty na internete, tak skus o Tvojom type zeleneho zakalu zistit co najviac informacii nielen na sk. ale aj cz. pripadne ak ovladas anglicky jazyk, tak aj na strankach v anglictine. Skus pooslovovat co najviac odbornikov, ktori sa zaoberaju touto medicinskou oblastou. Ak nemas nikoho, kto by Ti s tym pomohol, ak najdem nejake kontakty poslem Ti ich...len SR a CR, lebo s mojou angl., tak sa ozvi ako, ci nieco popozeram aj ja..a potom ale budem potrebovat od Teba viac info. o chorobe a Tvojom veku. Tak zatial pa, a drz sa.

    KIKA28 je offline (nepripojený) KIKA28

    KIKA28
    33andrea Pozri príspevok
    Ahoj,

    je super, ze ta tolko ludi duchovne podporilo. Urcite Ti velmi drzim palce aj ja.
    Co sa vsak tyka Tvojej choroby, bola si na vysetreni u viacerych odbornikoch alebo len u jedneho? Osobne pokladam za dolezite, konzultovat to s viacerymi.
    Co ak nevyliecitelne je vyliecitelne ???????????? Ak mozes v pohode citat texty na internete, tak skus o Tvojom type zeleneho zakalu zistit co najviac informacii nielen na sk. ale aj cz. pripadne ak ovladas anglicky jazyk, tak aj na strankach v anglictine. Skus pooslovovat co najviac odbornikov, ktori sa zaoberaju touto medicinskou oblastou. Ak nemas nikoho, kto by Ti s tym pomohol, ak najdem nejake kontakty poslem Ti ich...len SR a CR, lebo s mojou angl., tak sa ozvi ako, ci nieco popozeram aj ja..a potom ale budem potrebovat od Teba viac info. o chorobe a Tvojom veku. Tak zatial pa, a drz sa.

    JE TO SUPER, že je tu toľko dobrých ľúdí. dík za všetkých a určite budem niečo hľadať. jeden pán sa mi ozval že oči sú spojené s pečeňou a,že treba najskôr preliečiť tú (pán Mrňák). týka sa to čínskej medicíny. tak uvidím ako sa s ním dohodneme. teraz to stagnuje na odosielaní dotazníka.ale ja sa mu ozvem. a Vám veľmi pekne ďakujem za podporu.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Drž sa! Ja mám syna s problémom so zrakom, síce nie s takým ako ty, ale tiež postupne odchádza a snažím sa držať, je to ťažké, viem. Všetko dobré!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.