Zavrieť

Porady

Úver na podnikanie z EÚ vo výške 25 tisíc €

Zdravím Vás.

Chcel by som sa informovat o tejto moznosti financovania podnikania, pretoze na internete som nasiel len zakladne informacie :
1. max. vyska 25 000 €
2. firma nemoze mat viac ako 10 zamestnanov
3. firma nemoze mat vyssi obrat ako 2 mil eur
4. tento uver sa poskytuje dlhsie nezamestnanym alebo absolventom, alebo kazdemu kto je znevyhodneny pri ziadani o uver v komercnych bankach

Tento uver by mal byt poskytovany od Júna 2010, preto sa chcem spytat, kde sa mozem ist informovat ? na urad prace ??
Dakujem za vsetky informacie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    na úrade práce ti poskytnu všetky INFO...
    A ked chceš získaŤ dotáciu musíš byŤ evidovaný na úrade práce nejakú dobu tuším 3mesiace. A musis prejsť rekvalifikačným kurzom z ÚP a vtedy možno dostaneš dotáciu...

    DOTÁCIE DÁVAJÚ len na činnosti spojené z rozvojom regióna

    Filip158 je offline (nepripojený) Filip158

    Filip158
    Ako prve ked nieco hladam pouzijem google, ale toto nieje typicka mikropožicka. Maximalne som nasiel toto :
    " gestorom uvedených pôžičiek z EÚ bude Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Informácie by vám mal podať úrad práce, soc. vecí a rodiny.
    Nástroj bude k dispozícii od júna 2010. Právnické a fyzické osoby, ktoré majú záujem o pomoc z nástroja mikrofinancovania, by sa mali obrátiť na poskytovateľov mikroúverov vo svojich krajinách. Môže ísť o banky, neziskových poskytovateľov mikroúverov, inštitúcie poskytujúce garancie alebo o iných poskytovateľov mikrofinančných produktov pre veľmi malé podniky. Európsky investičný fond poskytne týmto inštitúciám finančné prostriedky určené na pomoc subjektom, ktoré sú cieľovou skupinou európskeho nástroja mikrofinancovania Progress.
    Mikroúver v EÚ znamená pôžičku v maximálnej výške 25 000 EUR. Je šitý na mieru mikropodnikov, ktoré majú menej ako 10 zamestnancov (91 % všetkých európskych podnikov) a nezamestnaných alebo neaktívnych ľudí, ktorí chcú podnikať, ale nemajú prístup k bežným bankovým službám.
    Tu je rozhodnutie 283/2010/EÚ ktorým sa zriaďuje európsky nástroj mikrofinancovania Progress v oblasti zamestnanosti a sociálneho začleňovania.. "

    frndzalica je offline (nepripojený) frndzalica

    frndzalica
    Má prosím niekto bližšie informácie o daných mikropôžičkách z EÚ do 25.000€?.

    Pobehal som množstvo úradov od Úradu práce, Eurôpskeho soc.fondu, Ministerstvo práce, Ministerstvo hospodárstva, no nikto o daných pôžičkách ani len nepočul. A to som sa rozprával s asi 30 ľuďmi.

    Preto Vás žiadam, ak sa Vám podarilo niečo bližšie zistiť, kde a cez koho sa dané mikropôžičky vybavujú, budem veľmi rád ak sa s informáciami podelíte

    Úver na podnikanie z EÚ vo výške 25 tisíc €

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.