Zavrieť

Porady

Zmena veľkosti web-stránky (´´nepoužívanie spodnej posúvacej listy´´)

ahoj,
ja mám taký problém, že pri prezeraní niektorých web stránok sa mi stránka "nedá" do monitora na šírku , a musím použiť spodnú posúvaciu lištu doprava alebo dolava a to je veľmi nepraktické a zdĺhavé.
Ako prehliadač používam Mozilla Firefox, mám aj internet explorer, v ktorých mi tie stránky idú normálne zobrazovať, bez použitia posuvníka doľava a doprava, ale ja uprednostňujem mozillu, preto by som potrebovala pomoc, ako zmeniť nastavenie tých stránok, aby som nemusela používať posuvník.
Ď a K u J e M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    inkamia Pozri príspevok
    ahoj,
    ja mám taký problém, že pri prezeraní niektorých web stránok sa mi stránka "nedá" do monitora na šírku , a musím použiť spodnú posúvaciu lištu doprava alebo dolava a to je veľmi nepraktické a zdĺhavé.
    Ako prehliadač používam Mozilla Firefox, mám aj internet explorer, v ktorých mi tie stránky idú normálne zobrazovať, bez použitia posuvníka doľava a doprava, ale ja uprednostňujem mozillu, preto by som potrebovala pomoc, ako zmeniť nastavenie tých stránok, aby som nemusela používať posuvník.
    Ď a K u J e M.
    Niektorí tvorcovia stránok optimalizujú zobrazenie stránky pre IE, v iných prehliadačoch potom môže byť zobrazenie mierne iné, alebo niekedy aj nefunkčné (napr. katastrálnu mapu stránky Katasterportál je možné zobraziť len v IE).

    Nevieme, o akú stránku ide, ale ak nie je robená (optimalizovaná) pre všetky prehliadače, tak ti zobrazí inak, než v IE. Ak ide len o veľkosť plochy, dá sa to trochu upraviť tak, že si zmenšíš danú stránku ručne tak, aby sa ti vošla do celého okna. Zmenšuje sa tak, že podržíš tlačítko Ctrl a kolečkom na myši zväčšuješ alebo zmenšuješ rozlíšenie stránky.

    Prípadne napíš, o akú stránku ide, môžeme to vyskúšať a uvidíme, či to robí len u teba, alebo všade.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    V opere napr. v pravo dole kde je zoom ,po rozbalení klikni na prispôsobiť šírke.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    inkamia Pozri príspevok
    už som to skúšala aj s tým CTRL, ale aj tak nič, stránka je
    .mimibazar.sk :-)
    Jááj, to si mala hneď napísať...

    Keď si pozrieš pravý stĺpec, tak skoro úplne na spodku máš text "šírka obrazu na monitore" a pod tým pár čísiel. Zisti si, aký široký máš monitor (koľko pixelov/bodov - zistíš to tak, že si klikneš na plochu pravým tlačítkom myši, potom na Vlastnosti a na záložke Nastavenie máš rozlíšenie obrazovky) klikni na správny údaj a podľa toho ti nastaví šírku zobrazovania v okne. V pravo síce zostane biela plocha, ale zvyšok sa ti zobrazí v okne tak, že nemusíš posúvať obsah okna. Ak máš príliš malý monitor (napr. s rozlíšením 800x600), tak si nepomôžeš.

    Ak máš veľký monitor, tak môžeš dať menšiu šírku.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Ja teda neviem, ale bol som na inkriminovanej stranke - bola sirsia ale za pouzitia Ctrl+myska koliecko sa zmensila.

    Zmena veľkosti web-stránky (´´nepoužívanie spodnej posúvacej listy´´)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.