Zavrieť

Porady

Kto vydáva licencie spoločenstva a prepravné povolenia do tretích štátov?

Chcel by som sa spýtať ako je to po novom, že kto vydáva licenciu spoločenstva? A taktiež kto vydáva prepravné povolenia do tretích štátov? Mám v tom trošku chaos.

Nakoľko to bolo takto:
Krajský úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (ďalej iba KÚD) vydáva licenciu Spoločenstva na medzinárodnú prepravu tovaru po ceste dopravcovi, ktorý prepravuje tovar v prenájme alebo za úhradu, v zmysle čl.4 nariadenia Spoločenstva č.1072/2009 z 21. októbra 2009 o spoločných pravidlách prístupu nákladnej cestnej dopravy na medzinárodný trh.
- toto je na stránke telecom.gov.sk

a ptm som pozeral ešte jednorázové povolenia a tie som našiel v metodickom pokyne č.9/2013, kde je to takto:

Držiteľ licencie Spoločenstva môže požiadať o vydanie prepravného povolenia, ktoré mu vydá dopravný správny orgán, ktorým je:
a) obvodný úrad dopravy v Bratislave pre bratislavský a trnavský kraj,

b) obvodný úrad dopravy v Nitre pre nitriansky a trenčiansky kraj,

c) obvodný úrad dopravy v Banskej Bystrici pre banskobystrický a žilinský kraj

d) obvodný úrad dopravy v Prešove pre prešovský a košický kraj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V zmysle ustanovení § 1 písm. c) a § 8 písm. d) zákona č. 180/2013 Z.z. o organizácii miestnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len zákon č. 180/2013 sa zrušujú obvodné úrady pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie sídlach krajov.V zmysle ustanovení § 9 ods. 3 zákona č. 180/2013 Z.z. od 1. októbra 2013 prechádza pôsobnosť obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v sídle kraja na okresný úrad v sídle kraja. Čo bolo v kompetencií obvodných úradov prechádza pod správu okresných úradov.
    Prajem pekný deň

    Kto vydáva licencie spoločenstva a prepravné povolenia do tretích štátov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.