Zavrieť

Porady

Oprava daňového bonusu

Zamestnanec nám neoznámil, že už nemá nárok na daňový bonus za mesiac september-oznámil to až po vyplatených mzdách. My sme si bonus aj vypýtali od DÚ. V mzde za október som to zamestnancovi strhla, aj som podala opravnú žiadosť na DÚ , len neviem, či mám podať aj opravný prehľad za 3.Q.
A môžem aj za toto dostať pokutu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

    Jevajs
    Musíš podať aj opravný prehľad, inak ti to nebude sedieť so žiadosťami na DU.Čo sa týka dotazu ohľadom pokuty: teraz sa sankcionuje úplne všetko . Mám obavu že aj toto.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Jevajs ďakujem aj keď sa mi zdá postavené na hlavu, že za 450.- Sk ktoré si aj tak strhnú mi dajú 2000.- Sk pokutu. Ono sa nám síce zdá že dane sa znižujú ale štát má oveľa viac na týchto nezmyselných pokutách.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Za podanie opravných, resp.dodatočných DP, opravných hlásení a prehľadov na DÚ sa nevyrúbi pokuta. Tá môže vzniknúť len z omeškania dĺžnej čiastky, ktorá z nich prípadne vyplýva.
    Naposledy upravil Paula : 20.11.05 at 18:38

    Oprava daňového bonusu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.