Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri nespokojností s prepuštavaciou správou ?

Často som hospitalizovaný v nemocnici, a následne po prepustenie obdržím aj prepuštavaciu správu, a často taká sprava obsahuje nepravdivé údaje, ale napriek uvádzajú aj proti mojej vôli . Jedná sa o hospitalizácii v nemocničnom zariadení na oddelenie psychiatrii. V prepuštavacej sprave lekárky radi uvádzajú , že človek je alkoholikom, a sam napomáham k depresii. Ale keď to podľa mňa není pravdou, ani ničím nie sú podložene, ani dokázané, neviem ako dôjdu takým záverom. Preto by som chcel vedieť ako postupovať proti takej sprave , či je to vôbec možné,či je vôbec prípustné ? Ďakujem všetkým za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Tak skus z diagnozy vytlcť DOCHODOK !

    A nehadaj sa s lekármi, ale spolupracuj s nimi v duchu vyššie uvedeného cieľa.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    A si alkoholik?Lebo ak ano,tak alkohol je látka,ktorá napomáha depresii.Pokiaľ si abstinent,môžeš sa hádať.
    Ladislav 43 Pozri príspevok
    Často som hospitalizovaný v nemocnici, a následne po prepustenie obdržím aj prepuštavaciu správu, a často taká sprava obsahuje nepravdivé údaje, ale napriek uvádzajú aj proti mojej vôli . Jedná sa o hospitalizácii v nemocničnom zariadení na oddelenie psychiatrii. V prepuštavacej sprave lekárky radi uvádzajú , že človek je alkoholikom, a sam napomáham k depresii. Ale keď to podľa mňa není pravdou, ani ničím nie sú podložene, ani dokázané, neviem ako dôjdu takým záverom. Preto by som chcel vedieť ako postupovať proti takej sprave , či je to vôbec možné,či je vôbec prípustné ? Ďakujem všetkým za radu
    Keď si často hospitalizovaný - je to na to isté = chronické?
    Alebo máš pestrejšiu zbierku diagnóz?

    Protestovať môžeš proti všetkému.

    Ale je dobre, keď máš OZAJ pravdu (nie v zmysle, že keď si dávam IBA 2 pivá DENNE, že to neškodí / nie som alkoholik - ty ako zainteresovaný laik to nevieš lepšie posúdiť!!!!!! )

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Doc. MUDr. Jozef Glasa, CSc. vo svojej dizertačnej práci o.i. píše:

    "keď mentálne kompetentný pacient (neraz z iracionálnych, nepochopiteľných dôvodov) odmieta liečbu, diagnostiku alebo ošetrovateľskú starostlivosť, ktorá je očividne v jeho najlepšom záujme. Často pomôže objasňujúci rozhovor v atmosfére dôvery a rešpektovania pacienta. V prípade, že sa pacienta presvedčiť nepodarí – a nie sú pochybnosti o jeho mentálnej kompetentnosti vo vzťahu k rozhodnutiu v danej veci – je potrebné jeho rozhodnutie rešpektovať (tzv. informovaný nesúhlas pacienta)."

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Doc. MUDr. Jozef Glasa, CSc. vo svojej dizertačnej práci o.i. píše:

    "keď mentálne kompetentný pacient (neraz z iracionálnych, nepochopiteľných dôvodov) odmieta liečbu, diagnostiku alebo ošetrovateľskú starostlivosť, ktorá je očividne v jeho najlepšom záujme. Často pomôže objasňujúci rozhovor v atmosfére dôvery a rešpektovania pacienta. V prípade, že sa pacienta presvedčiť nepodarí – a nie sú pochybnosti o jeho mentálnej kompetentnosti vo vzťahu k rozhodnutiu v danej veci – je potrebné jeho rozhodnutie rešpektovať (tzv. informovaný nesúhlas pacienta)."
    No ale on neprotestoval proti liečbe, ale proti formuláciám v prepúšťacej správe (ak teda nebolo prepustenie predčasné - za nedodržanie nutných predpokladov liečenia).

    Ako postupovať pri nespokojností s prepuštavaciou správou ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.