Zavrieť

Porady

Mliecne zuby.

Potrebujem poradit v nasledovnom. Mojej 5 rocnej dcerke zubarka zaplombovala hornu mliecnu 4. nakolko bol kaz velmi hlboky, prisli sme na to, ze zubok asi odumrel. Ma nad nim malu hrcku, ktora ju pobolieva. Zubarka tvrdi, ze treba zub prevrtat a osetrit. Chcem sa len opytat, ak je zubok mrtvy, predpokladam,ze zakrok nebude bolestivy, ale co ak nie je mrtvy? Zubarka ho chce preliecit vybratim nervu. Je potrebna anesteza v takychto pripadoch? Mam strach, aby sa mala nezacala bat zubarov. Dakujem za akukolvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    už je to síce dávno, ale mojej dcére takto prevŕtali jednotku-hornú, lebo nad ňou sa jej spravil "vačok" bolo to bez narkózy určite!či z injekciou to už neviem.potom jej kázal, aby si tak "pocuckávala" a cez tú dierku odtekal ten hnis, alebo to čo sa tam nahromadilo.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    neliečiť, vytrhnúť... aj tak jej vypadne zbytočne sa teraz bude trápiť keby ju to bolelo mliečne zuby sa trhajú ľahko a nie je to také boelstivé ako keby jej vyberali nerv alebo nejak inak riešili...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.