Zavrieť

Porady

vratenie poplatkov za letenky

dobry den

pred 3 tyzdnami mi spolocnost sky europe oznamila, ze zrusila moj let a mozem si ho bud prebookovat na iny datum, alebo poziadat o vratenie poplatku.

okamzite som im poslal mail, v ktorom som ziadal vratenie penazi. po 3 tyzdnoch som im volal a tvrdili mi, ze mail im neprisiel. kedze sa mi nevratil, tak bud prisiel a klamali, alebo je nejaka technicka chyba u nich. prva otazka: ma cenu nejako dokazovat ze ten mail pred 3 tyzdnami som im poslal?

poslal som ho teda znova, kde mi potvrdili prijem a vraj mi poplatok bude vrateny o 3! tyzdne. je to podla zakona v poriadku? pracovnicka call centra sa ma znovu pokusala klamat a tvrdila ze prevod penazi moze trvat tak dlho. nie je na to nejaka zakonna lehota?

maju teda moje peniaze uz 3 tyzdne a chystaju sa ich mat dalsie 3. je to v poriadku? vyzera to tak, ze naplanovali asi 10 akciovych letov na kazdy den pocas 3 mesiacov a potom vacsinu z nich zrusili. je taketo ziskavanie bezurocnych "poziciek" od ludi legalne?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    vratenie poplatkov za letenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.