Zavrieť

Porady

nakup tovaru a predaj pod inou znackou

Dobry den, mal by som zaujem zacat velkoobjemovo zacat dovazat urcity druh vyrobkov pre drogerie, moja predstava je taka ze ho od nejakeho europskeho vyrobcu ktory vyrobok pod vlastnou znackou a balenim uz distribuuje nakupoval napr. po cisternach alebo inom velkom baleni ,ale ja by som rad ziskal zmluvu na dalsi predaj pod svojou znackou vo vlastnom baleni a predaval ho na slovensku. Mohli by ste mi poradit ake uskalia ma cakaju a z cim budem mat zrejme problemy? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    xtripon Pozri príspevok
    celkom si v tej zmluve z dodavatelom verim pretoze on konkretny produkt distribuuje len z okrajovym zaujmom. A ako funguje system obchodnych retazcov ked napr. mlieko predavaju pod svojou znackou s tym ze je vzadu uvedeny povodny vyrobca? o nieco podobne by som mal zaujem len som sa mozno nepresne vyjadril
    Clever a pod. fungujú na iných princípoch, tam si priamo reťazce nechávajú robiť "svoje" značky u výrobcu, nepotrebujú na to sprostredkovateľa + pre výrobcov je dosť nevýhodné, ale reťazce majú také postavenie, že keď Raju povedia, by im robil "ich" tvaroh s nulovým ziskom, Rajo skloní hlavu a ten tvaroh za náklady vyrobí.

    ak by to výrobcovi nevadilo, že investuje do značky a ty budeš predávať pod inou, je to ok. Dovoz kozmetiky do SVK je administratívne dosť náročný - na toto sa priprav. Rovnako si priprav baliace priestory, kozmetika nie je krmivo pre kravy, kde ti vagón vysypú na zem a ty to už nejak navrecuješ

    takže ak si poriešiš otázky: súhlas výrobcu, papierovačky, atesty, zloženie atď., baliace priestory, máš vyhrané
    pavol54 krmivo pre kravy je minimálne tak kontrolované ako nejaká kozmetika

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tak takého nikde nenájdeš. Prečo?
    A) Pokiaľ niekto vyrába určitý druh drogistického tovaru a dodáva ho vo "veľkom" pre iných, títo musia mu zaplatiť za používanie a predaj jeho výrobku (a iste má na zloženie patent) - viď rôzne prášky, mydlá a pod.
    B) Ak by si chcel odoberať väčšie množstvo - o aké množstvo by sa jednalo? 1 cisterna je málo - taký výrobca počíta mesačne aspoň s 10 - 50 cisternami!
    C) Ak by sa ti to náhodou podarilo - a začal predávať pod svojou značkou výrobok iného - prakticky by si "ukradol" zloženie výrobku (patentové právo) a využil vo svoj prospech.

    To sa skôr dohodni o spolupráci a distribúcii ich tovaru pod ich značkou vo svojom podnikaní (tzv. značková predajňa). Prospech by bol obojstranný. Ovšem - konkurencia v oblasti obchodu v okolí - to je už ťažšie - pokiaľ bude viacej obchodov rovnakého zamerania (a prípadne predávajúcich rovnakú značku) - zisky pôjdu dole.

    xtripon je offline (nepripojený) xtripon

    xtripon
    celkom si v tej zmluve z dodavatelom verim pretoze on konkretny produkt distribuuje len z okrajovym zaujmom. A ako funguje system obchodnych retazcov ked napr. mlieko predavaju pod svojou znackou s tym ze je vzadu uvedeny povodny vyrobca? o nieco podobne by som mal zaujem len som sa mozno nepresne vyjadril

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    mattto Pozri príspevok
    Clever a pod. fungujú na iných princípoch, tam si priamo reťazce nechávajú robiť "svoje" značky u výrobcu, nepotrebujú na to sprostredkovateľa + pre výrobcov je dosť nevýhodné, ale reťazce majú také postavenie, že keď Raju povedia, by im robil "ich" tvaroh s nulovým ziskom, Rajo skloní hlavu a ten tvaroh za náklady vyrobí.

    ak by to výrobcovi nevadilo, že investuje do značky a ty budeš predávať pod inou, je to ok. Dovoz kozmetiky do SVK je administratívne dosť náročný - na toto sa priprav. Rovnako si priprav baliace priestory, kozmetika nie je krmivo pre kravy, kde ti vagón vysypú na zem a ty to už nejak navrecuješ

    takže ak si poriešiš otázky: súhlas výrobcu, papierovačky, atesty, zloženie atď., baliace priestory, máš vyhrané

    suhlasim s vynimkou poslednych dvoch slov

    vyhrane bude mat az ked vsetko preda aspon s minimalnym ziskom
    mattto jj máš pravdu, nechcel som ho demotivovať, že pri nových značkách je najnákladnejšia reklama a na dostanie značky do povedomia si bude musieť pripraviť veeeeeľa peňazí a najvtipnejšie je, že aj keď ich oplieska, stále môže mať plno paliet na sklade )

    nakup tovaru a predaj pod inou znackou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.