Zavrieť

Porady

Chov hospodárskych zvierat

Dobrý deň ,poradte mi čo mám urobiť zo susedom ktorý má pod našimi oknami cca 2metre hospodársky domček (taku búdu) v ktorej má prasa.inak tá budova je postavená na hranici nášho pozemku,stála tam už ked sme ten pozemok kupili ale prasa tam nebolo. ja ho neraz počujem kvíkať a smrdí to ked mu dlhšie asi nevyčistia.Ani dozadu za dom nechodím lebo to tam páchne.na obec nechcem ísť ,lebo on je s vedením jedna ruka.mám ho osloviť a ak to nepomôže obrátiť sa na súd?dakujem za odpovede.
Zdroj: http://www.poradte.sk/domacnost-a-by...h-zvierat.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pozri si stránku vašej obce, či existuje nejaké všeobecne záväzné nariadenie o chove hosp. zvierat. Ak je, ľahko porovnáš, či jeho chov je v súlade s VZN. Ak nemáte, tak nič neporušuje a ty bývaš na dedine, kde chov hosp. zvierat je historicky daný a s tým si musela rátať. Ešte sa môžeš skúsiť so susedom dohodnúť , že by ten chliev preložil dozadu.

    Ak nič nepomôže, môžeš ešte postaviť medzi vami 2,5 metrový betónový plot a budeš to menej počuť aj cítiť.
    niekde som vyčítala že stavba by nemala byť na hranici pozemku a táto je a keby som si tam chcela postaviť aj plot tak by mi to tam zavadzalo.a je určená dáka vzdialenosť od okien obytného domu?

    Chov hospodárskych zvierat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.