Zavrieť

Porady

Zostava mi dat len výpoveď?

Vo firme pracujem 8 rokov, počas tohto obdobia som si doplnil vzdelanie a získal titul Ing. ,aby som mohol postúpit na lepšiu prac. pozíciu (napr. technológ) teraz pracujem na servise náradia- nástrojáreň ,ako operátor CNC strojov. často som sa zúčastňoval prac. pohovoru v rámci firmy ,ale neuspel som preto že moja znalosť cudzieho jazyka nieje na postačujúcej úrovni. Preto som sa rozhodol vycestovať na jazykový pobyt do Anglie na 6 tyždnou . Pri žiadosti o dovolenku so dostal negatívnu odpoveď :že na účastnej pozícii anglicky vediet nemusím a preto volno mat nebudem. Súčasný stav môjho dovolenkového konta je 31 dní + cca 60h nadčas. Problém je v tom že za kurz som už zaplatil a nieje možné to zrušiť preto že nástup je cca o mesiac. Cena kurzu bola 2500€ , a jedine riešenie čo ma napadá je výpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Výpoveď môžeš dať, ale tam je výpovedná doba 2 mesiace, takže tým by si nič nedosiahol.
    Mal by si pracovný pomer zrušiť okamžite za podmienok zákonom určených v § 69, myslím však, že ani to nebude tvoj prípad.
    Ďalšou možnosťou by bolo skončiť pracovný pomer dohodou k určitému dňu, ale tam zas potrebuješ súhlas zamestnávateľa.

    Takže tak-či tak sa potrebuješ dohodnúť so zamestnávateľom. Skôr by som na tvojom mieste apelovala na to, že tvojou krátkodobou neprítomnosťou (1,5 mesiaca) firma získa kvalifikovaného ZCa, ktorého už pozná. No ide o vzťahy, či pochodíš alebo nie.
    Držím palce.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    ešte sa dá požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno, ak Vám ho dá....

    Zostava mi dat len výpoveď?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.