Zavrieť

Porady

Kupa,rekonštrukcia,predaj nehnuteľnosti - aký predemt podnikania??

Pohrávame sa s myšlienkou kúpy, čiastočnej úpravy v podobe rekonštrukcie a následného predaja nehnuteľností. Viete mi poradiť aký predmet podnikania je najvhodnejší? Je nutná s.r.o. alebo stačí živnosť?

Nejedná sa o realitnú činnosť, nehnuteľnosť by sa predávala povedzme aj prostredníctvom realitných kancelárií, avšak my nemáme účel kupovať a len predávať, ani sprostredkovať predaj,ale iba kúpiť povedzme tri nehnuteľnosti do mesiaca upraviť a predať samozrejme so ziskom.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    Ja osobne by som to riešil tak, že by som si dal voľné živnosti v oblasti stavebníctva :

    - Prípravné práce k realizácii stavby
    - Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
    - Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov

    a následný predaj by som nechal realitnej kancelárii, na základe zmluvy a pod.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Ja len doplním, že samozrejme ak kúpa a predaj tovaru (nakoľko budete nakupovať stavebný materiál).

    Samozrejme stačí Vám živnosť, ale zrejme sa čoskoro v záujme zníženia odvodových povinností preklopíte na s.r.o.
    Opravené nehnuteľnosti môžete predávať cez realitky alebo aj bez ich spolupráce (je to Váš majetok).
    Pekný deň.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mám takúto otázku.
    FO občan vlastnil nehnuteľnosť - dom s pozemkom cca 10 rokov. V roku 2010 ho začal rekonštruovať. Rekonštrukciu však nedokončil a v roku 2011 nehnuteľnosť predal. Je tento príjem z predaja oslobodený od dane z príjmu alebo nie je?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nie je to celkom presne - ale myslím, že platí aj pre tvoj prípad .. (z drsr) - dôležitý je moment nadobudnutia
    Otázka:
    chcempredať rozostavanú stavbu, ktorá je evidovanáv katastri nehnuteľností. Je príjem z tohto predajaoslobodený od dane ?
    Odpoveď:
    Ak je rozostavanástavba evidovaná v katastri nehnuteľností, momentomnadobudnutia takejto nehnuteľnosti je zápis do katastranehnuteľností. Ak sa predáva. rozostavaná stavba evidovanáv katastri nehnuteľností po uplynutí piatich rokov odo dňajej nadobudnutia – zápisu rozostavanej stavby do katastranehnuteľností, potom je príjem z jej predaja oslobodený oddane. Ak by však k jej predaju došlo do piatich rokov od jejnadobudnutia, potom sa príjem z predaja považuje za zdaniteľnýpríjem. Príjem z predaja takejto rozostavanej stavby sazaraďuje medzi príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľnostípodľa § 8 ods. 1 písm. b) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani zpríjmov v znení neskorších predpisov.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Je to Šalamúnsky napísané.
    Ja som zdedil nehnuteľnosť v roku 2000. Stavbu som celkom zbúral a začal stavať novú. Ešte nie je v katastri zapísaná. Čo je ten moment nadobudnutia? Je to nadobudnutie ruiny, alebo už skoro hotového domu?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tak terazky neviem - myslela som, že ide o rekonštrukciu - a nie že dom ešte zapísaný nie je Ale veď pôvodný dom zapísaný je - či ako ?
    Ide o novostavbu?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Presne tak.
    Ak by som ho dokončil a dal zapísať do katastra a hneď predal, tak musím zdaňovať.
    Ale ako ho predám pred zápisom do katastra tak je to oslobodené?

    Kupa,rekonštrukcia,predaj nehnuteľnosti - aký predemt podnikania??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.