Zavrieť

Porady

Daňový bonus a príspevok podľa par. 50a

Dobrý deň,

má zamestnanec, ktorý je zamestnaný na základe dohody o poskytnutí príspevku na podporu a udržania v zamestnaní podľa par. 50a poskytovaný úradom práce nárok na výplatu daňového bonusu ?

Aké obmedenia vznikajú takémuto zamestnancovi ?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

    Zelkaem
    Nevidím dôvod prečo by si nemal dostať daňový bónus, naň má nárok každý, kto v danom zdaňovacom období zarobil aspoň polovicu min. mzdy. Dotácia s tým nemá nič spoločné.

    Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

    Zelkaem
    Ešte musím doložiť, že do príjmu sa zaratáva aj dotácia, t.j. odvody pracovníka, táto dotácia tiež podlieha dani.

    Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

    Zelkaem
    Ja by som sa zase chcela spýtať:
    Máme zamestnanca, na ktorého sme dostali dotáciu § 50a -mesačne nám platia odvody. Tento zamestnanec dal k 30.6. výpoveď a namiesto neho sme prijali iného. Lenže dotácia nám bola vyplácaná s 2-mes. sklzom a preto sa pýtam, či som danú dotáciu za tie zvyšné 2 mesiace mala dať k výplate za jún (dotácia sa zaratáva do príjmu zamestnanca).

    Daňový bonus a príspevok podľa par. 50a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.