Zavrieť

Porady

Dedenie domu. Dvaja vlastníci.

Dobrý deň, potreboval by som poradiť, ako postupovať pri nasledujúcej situácii. Môj otec a jeho brat po smrti obidvoch ich rodičov zdedili rodinný dom s pozemkom na polovice (momentálne tam nikto nebýva). Otcov brat má na danej adrese trvalý pobyt a ešte aj uvedenú adresu svojej firmy (nevykonáva na danej adrese žiadnu činnosť, je to len sídlo firmy). On jediný má kľúče od domu a nechce nám dať druhý kľúč, a tým nám zamedzuje prístup do domu. A tvrdí, že ak vojdem do domu a vymením zámky, tak to nahlási ako trestný čin vlámania do jeho firmy. Ako môžem ďalej postupovať? Môžem tam ísť a vymeniť zámok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak potrebuje nehnuteľnosti využívať, môžete žiadať súdne ich sprístupnenie. Zároveň žiadajte odplatu za využívanie otcovej časti na zásade bezdôvodného obohatenia - tri roky dozadu, potom to obnovovať (pýtať za ďalšie mesiace). Suma je približne ako nájomné.
    Právoplatný rozsudok bude exekučným titulom.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    plané vyhrážky... otec má nárok na polovicu z každého m2. A strýko si koleduje o veľké problémy, keď mu zabraňuje užívať si majetok.

    Vymeniť zámky by nebolo úplne OK, lebo by mohol tvrdiť, že si mu nedal kľúče, a situácia by bola obrátená (kľúče od vymenených zámkov mu treba dať najlepšie oproti podpisu, a on to podpísať nemusí, a môže rovno robiť problémy).

    Treba to riešiť inou cestou. Skús popozerať už zodpovedané otázky na rovnakú tému.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    1lukas5 Ďakujem za odpoveď. Takže, ak mi ten kľúč nebude chcieť dať, tak mi zostáva už len trestné oznámenie?
    jslancik Tak si sa dočítal?
    1lukas5 Nie. Nič podobné som nenašiel.
    jslancik to chce asi špeciálny talent, alebo čo??? vyhľadávať snáď vie každý, aspoň som si tak myslel.
      zbaliť

    Dedenie domu. Dvaja vlastníci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.