Zavrieť

Porady

Pokladnična kniha

Chem sa spýtať ak robim peňažny dennik ,musim robiť v učtovnictve aj pokladničnú knihu,obraty v hotovosti su v peňažnom denniku.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pokladničná kniha je trošku zložitejšia ako by mohla byť, preto ako som uvidela jej princíp, moje chápanie jej dalo veľmi rýchlo čau.
    Veď ide to aj bez nej, denník postačuje.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Peňažný denník - funkcie - počiatočné hodnoty.
    Peňažný denník - výstupy - tam sú všetky potrebné výstupy
    Knihy fa - výstupy - zoznam faktúr

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Účtujem rovno cez denník. Pokladničnú knihu vytlačím cez výstupy.
    Kedysi som ju používala, ale je to jednoduchšie bez nej.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    K hlavným knihám k peňažnému denníku, knihám pohľadávok a záväzkov patrí aj pomocná kniha- ktorou je aj pokladničná kniha.

    demeter je offline (nepripojený) demeter

    demeter
    Ano da sa mi cez peňažny dennik,vytlačiť pokladňa ,učet,tak potom je to v poriadku.Ďakuj.

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Prosím Vás máme aj poľskú pokladnu, ktorá je teraz v mínuse ale našla som ešte blok zo zmenárne z júla 2009 môžem ho tam zaúčtovať?
    Potom tá pokladna bude v pluse /467,28/ to by som dala ako osobnú spotrebu, ale nepáčia sa mi tie čísla čo budú vychádzať na konci v zlotých to bude +467,28 Zl. a v eurách mi to vychádza mínus 121,85€. Ako mám toto zaúčtovať? Ako ju vynulovať úplne? Pracujem v jednoduchom účtovníctve. Dakujem

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    31Jankal Pozri príspevok
    Prosím Vás máme aj poľskú pokladnu, ktorá je teraz v mínuse ale našla som ešte blok zo zmenárne z júla 2009 môžem ho tam zaúčtovať?
    Potom tá pokladna bude v pluse /467,28/ to by som dala ako osobnú spotrebu, ale nepáčia sa mi tie čísla čo budú vychádzať na konci v zlotých to bude +467,28 Zl. a v eurách mi to vychádza mínus 121,85€. Ako mám toto zaúčtovať? Ako ju vynulovať úplne? Pracujem v jednoduchom účtovníctve. Dakujem
    Prosím poradte poradáci. Mám s Vami len dobré skúsenosti

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    31Jankal Pozri príspevok
    Prosím Vás máme aj poľskú pokladnu, ktorá je teraz v mínuse ale našla som ešte blok zo zmenárne z júla 2009 môžem ho tam zaúčtovať?
    Potom tá pokladna bude v pluse /467,28/ to by som dala ako osobnú spotrebu, ale nepáčia sa mi tie čísla čo budú vychádzať na konci v zlotých to bude +467,28 Zl. a v eurách mi to vychádza mínus 121,85€. Ako mám toto zaúčtovať? Ako ju vynulovať úplne? Pracujem v jednoduchom účtovníctve. Dakujem
    Prosím o radu, potrebujem to rýchlo ukončiť kvôli súdu ohľadom výživného. Dakujem

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Zaúčtuješ kurzový rozdiel v pokladni cez interný doklad k 31.12.2009.
    t.j. účtovný zostatok k 31.12. v cudzej mene 0,-, zostatok v eur -121,85
    skutočný zostatok po prepočte kurzom k 31.12. v cudzej mene 0, v eur 0,-
    t.j. kurzový zisk 121,85 ostatné zdaniteľné príjmy – kurzový rozdiel
    Pri účtovaní zvolíš pokladňu v cudzej mene, kurz nezadáš, a čiastku zadáš len v stlpci základ, stlpec zahraničná mena bude prázdny.

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Prosím Vás kde sa opravujú počiatočné stavy v MRP?
    A ešte Vás poprosím o podklady k dani z príjmu kde by som to našla? /odpisy,majetok, fa., penažný denník/ Minulý rok som si to pekne vytlačila a teraz to nemôžem nájsť. Dakujem Vám veľmi
    Ahoj, ja by som sa chcela spýtať, čo mám robiť, ak som sa pomýlila pri prepisovaní údajov z pásky do pokladničnej knihy. Môžem to škrtnúť a prepísať? Dostala sa mi aj informácia, že posledné dva riadky pod čiarou sú na opravu, je to pravda? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Tamila Pozri príspevok
    Účtujem rovno cez denník. Pokladničnú knihu vytlačím cez výstupy.
    Kedysi som ju používala, ale je to jednoduchšie bez nej.

    Tak toto som chcela pocut. Aj ja tak robim. Pekny den.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.