Zavrieť

Porady

Dovoz z afriky

Dobry den, rad by som zacal podnikat v oblasti dovozu tabakovych vyrobkov (tabaky do vodnej fajky) a caju z Afriky a ich dalsej distribucie. chcem sa spytat ako je to s preclenim alebo okolkovanim tabakov a ci mi na to staci ŽL. A popripade ci by ste mi vedeli doporucit nejakeho prepravcu alebo si mam po to chodit sam? dakujem za odpovede a pripomienky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    matoo Pozri príspevok
    Dobry den, rad by som zacal podnikat v oblasti dovozu tabakovych vyrobkov (tabaky do vodnej fajky) a caju z Afriky a ich dalsej distribucie. chcem sa spytat ako je to s preclenim alebo okolkovanim tabakov a ci mi na to staci ŽL. A popripade ci by ste mi vedeli doporucit nejakeho prepravcu alebo si mam po to chodit sam? dakujem za odpovede a pripomienky
    Tabak podlieha spotrebnej dani z tabakových výrobkov podľa zákona č. 106/2004 Z. z. a nevzťahuje sa naň povinnosť označovania kontrolnou známkou.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    matoo Pozri príspevok
    a staci mi na to ŽL?
    Áno stačí, ale na dovážaný tabak budú asi potrebné nejaké certifikáty.

    matoo je offline (nepripojený) matoo

    matoo
    no a to ma zaujima ze co vsetko na to potrebujem okrem ZL, ci mi uz len staci ist tam, kupit, priviest, zaplatit poplatky a mozem predavat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.