Zavrieť

Porady

odvetranie vnutornych miestnosti

Dobrý den, kupil som starsi rodinny dom, opravili sme ho a zacali byvat ale nastal problem, dom ma dve izby ktore nemaju vetranie to znamena že, izby maju dvere a okna do chodby, ako by ste riesili odvetranie izieb? Susedia mi nechcu dovolit urobit vo vyske 2,50m male okna- ze to narusuje ich sukromie.

V prilohe je modrou farbou oznacene izby a zltou chodba
Naposledy upravil wildo : 16.07.08 at 16:25 Dôvod: obrazok
riesenie.bmp  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Nie som stavbár a možno je to blbosť, ale napadá ma jedine rekuperačná jednotka.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Z toho antitechnického výkresu nič nevyplýva, prepáč.
    Podľa mňa by bolo asi najvhodnejšie vybúrať priečku medzi izbami a chodbou, ak je z druhej strany chodby vonkajšia stena, urobiť okná a tak rozšíriť izby. Radšej chodiť cez izbu do izby ako terajšie riešenie,.

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Velux ma specialne svetliky, ktore sa pouzivaju do chodieb, ktore nemaju okna, neviem teraz ich presny nazov a neviem, ci je mozne nimi aj vetrat, skus pozriet, tusim je to novinka.
    V niektorych starych domoch boli pristavane chodbicky alebo ine casti domu a tak vznikli slepe okna, niekedy boli urcite smerom na dvor, teraz maju iba funkciu prenosu svetla. Jedine rozumne riesenie je
    1/odstranit chodbu, zvacsit miestnost a pouzit asi existujuce okna z chodby, izby urobit priechodne.
    2/Alebo presunut chodbu do tej casti domu, ktora susedi so susedom a ta nebude mat okno, t.j.zrusit chodbu,vyburat priecky izieb s oknami,vytvorit nove priecky na protilahlej strane oproti existujucim oknam v izbach.
    Naposledy upravil bupi : 27.08.08 at 21:44

    odvetranie vnutornych miestnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.