Zavrieť

Porady

Mala som pozastavenú živnosť do 30.6.2018 a zistila som to teraz

pracujem na TPP, mala som pozastavenú živnosť 3 roky do 30.6.2018. Mám ísť na ŽÚ? Budem musieť zaplatiť zdravotné od 1.7.? Nechcem živnosť zrušiť, zas by som ju pozastavila na 3 roky. Môžem čakať nejaké pokuty a od koho? Ďakujem vopred.
saminka6 A nemusím obnovu živnosti hlasiť na DU? Ako to spravím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    znamená to len toľko - že od 1.7. si SZČO - so všetkými povinnosťami. Ale preddavky do ZP zatiaľ netreba platiť .
    len môj názor - načo ti je takáto živnosť a pozastavovanie, keď ju nevyužívaš?? Ja by som to zrušila - a keď bude treba, založíš si ju na počkanie!.
    A ešte - teraz už ako živnostník musíš komunikovať s DU len elektronicky(aj DP) .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    saminka6 A nemusím obnovu živnosti hlasiť na DU? Ako to spravím?
    veronikasad Nepis komentare k starym odpovediam. Zaloz si vlastnú temu
    saminka6 Hmmm a potom mi budes vypisovat, ze naco zakladam novu temu:-)
    veronikasad Ty si zakladatelkou tejto temy a ozývas sa po roku s novym nickom ?
      zbaliť

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    žiadne pokuty - prečo aj, len od 30.06 ste znova szčo - a keďže máte aj tpp pravdepodobne nebudete platiť ani preddavky do ZP
    mehid Asi by bolo jednoduchšie ísť opäť na ŽÚ pozastaviť živnosť na 3 roky. Lebo absolútne nepodnikám. Nebolo treba nahlásiť obnovenie živnosti od 1.7. do 8 dní na zdravotnú poisťovňu? Ďakujem

    Mala som pozastavenú živnosť do 30.6.2018 a zistila som to teraz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.