Zavrieť

Porady

Obsah mzdového listu

Neviem či svoju otázku správne zaradím, ale jedná sa mi o obsah mzdového listu , nakoľko každý mzdový program ho má iný . Zákon o dani z príjmov hovorí , že mzdový list okrem iných náležitostí musí obsahovať aj úhrn vyplatených zdaniteľných miezd bez ohľadu na to ,či ide o peňažné plnenie alebo nepeňažné plnenie.

Viete mi niekto vysvetliť , čo presne je myslené pod týmto pojmom? Pýtam sa to hlavne aj preto , že potrebujem našim softweristom presne zadať údaje do programu , a pojem , ktorý uvádzam vyššie nie je uvedený v žiadnych mzdových programoch napr. OLYMP,SOLID a pod.

Nakoniec som z toho tak popletená , že vlastne ani neviem , čo sa považuje za mzdu , práve v súvislosti s mzdovým listom? Pýtam sa to aj preto , lebo na Potvrdení , ktoré vydám zamestnancom , je v r.01 uvedené - Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov a tu myslím , že je to všetok príjem , ktorý bol zamestnancovi zdanený / hrubá mzda, nepeňažný príjem zo SF, iný nepeňažný príjem + preplatok z ročného zúčtovania zdrav.poistenia/

Viete ma naviesť na správny výklad týchto pojmov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marcela76 je offline (nepripojený) marcela76

    marcela76
    Ja robím na MK SOFT, a ten mi mzdový list robí priamo v programe automaticky. Keď mám nepeňažné plnenie tak si to zadám pri výpočte mzdy - rozdeľuje aj plnenie zo SF na zdańované a nezdaňované, potom je tam ostatný nepeňažný príjem - zdaňovaný.
    Viem o jednej firme ktorá dáva zamestnancom časť mzdy v tzv. naturáliách - konkrétne im dáva vlastné výrobky a túto sumu potom zadávajú ako zdaňované nepeňažné plnenie.
    Pri vytlačení mzdového listu sa to tam potom pekne ukáže a samozrejme sa to aj zráta.

    Obsah mzdového listu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.